Jak informuje GDF SUEZ w komunikacie: ALSTOM Power zajmie się projektem, dostarczeniem i uruchomieniem, a w przypadku jednego z bloków – remontem generalnym, części turbin parowych. Dzięki temu średnia moc bloków wzrośnie z 225 do 240 MW. A elektrownia (1800 MW)  będzie pracować kolejne 20 lat.

Planowane prace mają również duże znaczenie dla środowiska – zwiększenie efektywności instalacji oznacza znaczne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

- Dzięki wieloletnim inwestycjom elektrownia w Połańcu już dziś jest jednym z najbardziej efektywnych producentów energii w Polsce. Umowa z ALSTOM Power pozwoli nam jeszcze bardziej rozwinąć jej potencjał. Przy zmianach wynikających z polityki środowiskowej Unii Europejskiej prace nad już istniejącymi instalacjami to tylko jeden z kierunków rozwoju, w jakim chcemy podążać. Obecnie kładziemy duży nacisk na inwestycje w odnawialną energetykę. Budujemy w Połańcu największy na świecie blok energetyczny opalany wyłącznie biomasą. Stawiamy też farmy wiatrowe – powiedział Grzegorz Górski, prezes zarządu GDF SUEZ Energia Polska S.A.

Uruchomienie pierwszej zmodernizowanej turbiny w Połańcu nastąpi w maju 2013 r., natomiast zakończenie wszystkich prac zaplanowano na grudzień 2014 r. Projekt zrealizuje Zakład Serwisu spółki ALSTOM Power w Polsce. Za część produkcyjną odpowiadać będzie Fabryka Turbin w Elblągu.

GDF SUEZ jest obecny w Polsce od 10 lat jest właścicielem elektrowni w Połańcu (100 proc.). Zajmuje 5 miejsce pod względem produkcji energii (5 proc. udziału w rynku). Grupa realizuje w Połańcu inwestycję budowy nowego bloku całkowicie opalanego biomasą (205 MW). Zostanie oddany do użytku w 2012 roku. Dzięki temu GDF SUEZ zajmie pozycję lidera w wykorzystywaniu biomasy w Polsce.  GDF SUEZ jest obecny na polu energii odnawialnej również dzięki farmom wiatrowym Jarogniew-Mołtowo (20,5MW) oraz Wartkowo (31MW), a także będącej nadal w fazie budowy farmy wiatrowej Pągów (51 MW). Ponadto, w celu zaspokojenia potrzeb polskiego systemu energetycznego GDF SUEZ świadczy usługi systemowe dla PSE-Operator S.A.