Grupa Duon, specjalizująca się w handlu gazem ziemnym i energią elektryczną, osiąga coraz lepsze wyniki finansowe. W pierwszym kwartale tego roku wypracowała 131,1 mln zł przychodów i 4,6 mln zł czystego zarobku. W stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrosły one odpowiednio o 34,5 proc. oraz o 7 proc.

Zarząd przekonuje, że wypracowane wyniki przybliżają grupę do realizacji tegorocznej prognozy. Zakłada ona osiągnięcie 474 mln zł przychodów i 12,9 mln zł zysku netto. - Cieszy nas dynamiczny rozwój segmentu obrotu, zwłaszcza rosnąca liczba klientów, którzy zdecydowali się wybrać Duon zmieniając sprzedawcę gazu i energii elektrycznej – mówi Mariusz Caliński, prezes Grupy Duon. Spółka w tym segmencie zwiększyła wpływy z 51 mln zł do 83 mln zł. Wzrost uzyskała zarówno sprzedając gaz i prąd do końcowych klientów, korzystając z infrastruktury dystrybucyjnej innych firm, jak i z działalności na rynku hurtowym.

Mniejszy bo zaledwie kilkuprocentowy wzrost Grupa Duon zanotowała w segmencie infrastruktury obejmującym sprzedaż gazu do końcowych klientów przy wykorzystaniu własnej sieci dystrybucyjnej. W tym obszarze zwiększyła się sprzedaż gazu LNG o 1,2 mln m sześc. do poziomu 10,6 mln m sześc., przede wszystkim dzięki nowym stacjom regazyfikacji LNG w Przasnyszu i Suwałkach. Nieznacznie zmniejszyła się za to sprzedaż gazu sieciowego, głównie za sprawą stosunkowo ciepłej zimy.

Zarząd oczekuje w kolejnych kwartałach dalszej poprawy wyników. - W marcu rozpoczęliśmy import LNG z nowego źródła – z fabryki LNG w Kaliningradzie, a także sprzedaż z kolejnej wybudowanej przez nas instalacji regazyfikacji LNG w miejscowości Leoncin. Pod koniec 2014 roku planujemy także zakończyć projekt budowy następnej stacji regazyfikacji, co pozwoli nam dalej zwiększać sprzedaż LNG – informuje Caliński.

Opublikowane dziś rano wyniki finansowe spowodowały, że kurs akcji Grupy Duon lekko rośnie. Na otwarciu sesji wynosił 1,55 zł i był lepszy o 1,3 proc. od zanotowanego wczoraj.