::"Puls Biznesu": Minister łata dziury w zielonych przepisach Nowelizacja ustawy o OZE zmusi niektórych prosumentów do wyjęcia kalkulatorów. (Wydanie płatne)

::"Wirtualny Nowy Przemysł": Tersa: nikt nam nie składał oferty udziału w Nowej KW - Nikt nam nie składał oferty przystąpienia do tzw. Nowej Kompanii Węglowej, nie ma też rozmów w tej sprawie. Nasz udział w konsumpcji węgla jest niewielki, a kupujemy go od Bogdanki. Z biznesowego punktu widzenia trudno byłoby wytłumaczyć alians Energi z górnictwem - mówi Andrzej Tersa, prezes zarządu Energi.

::"Wirtualny Nowy Przemysł": Prezes TGE: giełdy energii w Europie będą się konsolidować Ogłoszona w kwietniu 2015 r. fuzja giełd energii EPEX Spot i APX to kolejny krok integracyjny grupy kapitałowej obejmującej również między innymi giełdę EEX oraz izbę rozliczeniową ECC. Oczywiście tak silna nowa grupa biznesowa i zintegrowane giełdy energii to wyzwanie dla rynków z naszego regionu. My również rozważamy stworzenie aliansów oraz zacieśnianie współpracy z innymi giełdami energii - mówi wnp.pl Ireneusz Łazor, prezes zarządu Towarowej Giełdy Energii (TGE).

::"Parkiet": Energetyka: Enea, KGHM i Tauron mają kandydatów W najbliższym czasie dojdzie do zmian w radzie nadzorczej atomowej spółki PGE. Wejdą do niej reprezentanci krajowych partnerów największego wytwórcy energii w projekcie budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. (Wydanie płatne)