::"Dziennik Gazeta Prawna": Lotos znów kupuje Gdańska firma powinna postawić na już eksploatowane norweskie złoża szelfowe, które funkcjonowałyby jeszcze przez kilka lat – typują analitycy (wydanie płatne)

::"Wirtualny Nowy Przemysł": Ten rząd zdecydowanie za słaby, by zmierzyć się z problemami górnictwa W trakcie ośmiu lat rządów PO-PSL niczego w górnictwie nie zrobiono. Najpierw premier Donald Tusk jak ognia unikał tematu naprawy branży. Jego następczyni Ewa Kopacz wycofała się z pierwotnego planu przewidującego likwidację kopalń, by podpisać 17 stycznia br. porozumienie z górniczymi związkami, którego rząd nie zrealizował.

::"Wirtualny Nowy Przemysł": Zamiast zakazywać węgla lepiej promować ciepłownictwo Po wejściu w życie tzw. ustawy antysmogowej samorządy lokalne zamiast wprowadzać zakazy palenia węglem w domowych paleniskach powinny postawić na popularyzację ciepła sieciowego i wspierać rozwój miejskich sieci ciepłowniczych – mówi Mikael Lemström, prezes zarządu Fortum Power and Heat Polska.

::"Parkiet": Kurs akcji PGNiG testuje nowe rekordy W ocenie analityków wysokie notowania spółki to efekt spekulacji na temat szybkiego i pozytywnego zakończenia negocjacji gazowych z Gazpromem. (wydanie płatne)