Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 07.03.2016 20:00 Publikacja: 07.03.2016 20:00
2 zdjęcia
ZobaczFoto: Bloomberg
Rosyjski koncern podał, że w ciągu stycznia i lutego sprzedał do Unii Europejskiej 29,3 mln m sześc. gazu, z czego 7,8 mld m sześc. do Niemiec, 3,9 mld m sześc. do Włoch, 3,5 mld m sześc. do W. Brytanii i 1,5 mld m sześc. do Francji. W ciągu dwóch tygodni lutego zakupy niemieckie zwiększyły się o 31 proc. r./r., a włoskie o 70 proc.
– Europejscy konsumenci aktywnie kontynuują import rosyjskiego gazu. Wzrost dostaw rosyjskiego gazu na europejski rynek pokazuje stabilną dynamikę wzrostu. W ciągu dwóch tygodni lutego wzrost wyniósł 43,7 proc. r./r., a nasz największy klient zwiększył import o 31,4 proc. – ucieszył się prezes Aleksiej Miller.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Premier Donald Tusk powołał Renatę Mroczek na stanowisko prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – podał URE w komun...
Branżowe stowarzyszenie sektora OZE i przemysłu w Polsce apelują do premiera Donalda Tuska, aby zarządzanie bran...
Elastyczne moce gazowe i magazyny energii mają zapewnić bezpieczne funkcjonowanie systemu opartego w coraz więks...
W tym miesiącu, po dyskusji z resortem finansów, chcemy mieć już wypracowane rozwiązanie dla ciepłownictwa. Chce...
Sektor dystrybucji energii będzie drugim co do wielkości nakładów inwestycyjnych obszarem działalności PGE Polsk...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas