Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 12.10.2016 11:33 Publikacja: 12.10.2016 11:10
::"Dziennik Gazeta Prawna"; Elżanowski: Rosjanie wystartują w przetargu na polski atom
Oświadczenie Rosji o możliwym udziale firm rosyjskich w przetargu na budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej nie dziwi. Położenie geograficzne inwestycji, jej skala i potencjał finansowy to tylko niektóre aspekty wpływające na atrakcyjność takiego zlecenia. Istotną rolę odgrywają czynniki polityczne oraz dążenie do zdobywania dominującej pozycji na rynkach zagranicznych. Rosjanie chcą włączyć się do gry. To ważny sygnał, którego nie możemy zlekceważyć, bo ta gra toczy się nie tylko o bezpieczeństwo energetyczne, lecz także – postrzegając energetykę jako „serce gospodarki"– o kondycję ekonomiczną naszego kraju. (wydanie płatne)
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Premier Donald Tusk powołał Renatę Mroczek na stanowisko prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – podał URE w komun...
Branżowe stowarzyszenie sektora OZE i przemysłu w Polsce apelują do premiera Donalda Tuska, aby zarządzanie bran...
Elastyczne moce gazowe i magazyny energii mają zapewnić bezpieczne funkcjonowanie systemu opartego w coraz więks...
W tym miesiącu, po dyskusji z resortem finansów, chcemy mieć już wypracowane rozwiązanie dla ciepłownictwa. Chce...
Sektor dystrybucji energii będzie drugim co do wielkości nakładów inwestycyjnych obszarem działalności PGE Polsk...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas