Reklama
Rozwiń

Serinus Energy zwiększa wydobycie

Pierwsze trzy kwartały nie były dla spółki udane. W ostatnich tygodniach nastąpiła jednak poprawa. Firma zwiększa wydobycie i przygotowuje się do uruchomienia produkcji w Rumunii.

Publikacja: 10.11.2016 10:24

Serinus Energy zwiększa wydobycie

Foto: 123rf.com

W III kwartale Serinus Energy zanotował tylko 1,2 mln USD skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży ropy i gazu. To aż o 80,6 proc. mniej niż w tym samym czasie 2015 r. Równocześnie mocno spadły koszty prowadzonej działalności, co spowodowało, że czysta strata była stosunkowo mała, bo wyniosła niespełna 5 mln USD. Co więcej złożyła się na nią jednorazowa wypłata w wysokości 2,2 mln USD w związku z odejściem członków wyższej kadry kierowniczej. Rok wcześniej strata grupy sięgała 29,5 mln USD.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Energetyka
Strategie spółek pozwolą zarobić, ale nie wszędzie
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Energetyka
Rząd znów szuka prezesa URE. Jest cicha faworytka
Energetyka
Dziennikarz "Parkietu" i "Rzeczpospolitej" znów najlepszy
Energetyka
Rozmowy ZE PAK z bankami z szansą na finał. Nadzieje inwestorów rosną
Energetyka
Rządowe wsparcie pomaga spółkom energetycznym