Tauron Ciepło: kolejni biznesmeni zatrzymani przez CBA

Trzech zatrzymanych przez CBA biznesmenów usłyszy zarzuty wręczania łapówek inspektorowi nadzoru z Tauron Ciepło Sp. z o.o.

Aktualizacja: 02.03.2017 11:55 Publikacja: 02.03.2017 11:45

Tauron Ciepło: kolejni biznesmeni zatrzymani przez CBA

Foto: Materiały CBA

Agenci katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejnych trzech biznesmenów z terenu województwa śląskiego podejrzanych o wręczanie korzyści majątkowej pracownikowi spółki Tauron Ciepło Sp. z o.o. (dziś już byłego pracownika spółki) odpowiedzialnemu za nadzór nad remontami i inwestycjami oraz późniejsze odbiory tych prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne - poinformował rzecznik CBA Piotr Kaczorek.

Cała sprawa rozpoczęła się od zatrzymania przez CBA na gorącym uczynku przyjęcia korzyści majątkowej Bożeny K. - inspektora nadzoru Tauron Ciepło Sp. z o.o. Wszczęto śledztwo a jego ustalenia pozwoliły na przedstawienie Bożenie K. 37 zarzutów za przyjęcie ponad 480 tys. zł. korzyści majątkowych.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Energetyka
Rząd znów szuka prezesa URE. Jest cicha faworytka
Energetyka
Dziennikarz "Parkietu" i "Rzeczpospolitej" znów najlepszy
Energetyka
Rozmowy ZE PAK z bankami z szansą na finał. Nadzieje inwestorów rosną
Energetyka
Rządowe wsparcie pomaga spółkom energetycznym
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Energetyka
Bezpieczeństwo energetyczne w dobie transformacji. Debata na EKG