Reklama

PGNiG zwiększy dostawy CNG

Koncern będzie sprzedawał coraz więcej sprężonego gazu do MPK w Rzeszowie. To rezultat wzrostu liczby autobusów zasilanych tym paliwem.

Aktualizacja: 16.10.2017 14:55 Publikacja: 16.10.2017 14:06

PGNiG zwiększy dostawy CNG

Foto: 123RF

PGNiG Obrót Detaliczny, firma zależna od Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, podpisała aneks do bezterminowej umowy na dostawy CNG (sprężony gaz ziemny) dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Rzeszowie. Stolica Podkarpacia potrzebuje więcej surowca, gdyż w ciągu trzech lat większość tamtejszych autobusów miejskich będzie napędzana błękitnym paliwem. Dzięki aneksowi zostaną zwiększone dostawy z obecnych 2,2 mln m sześc. do nawet 3,2 mln m sześc. CNG rocznie. Z kolei za dwa lata mogą zwyżkować do prawie 4,5 mln m sześc. rocznie.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Energetyka
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Energetyka
Premier powołał na stanowisko nową prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Energetyka
Nowy sojusz energetyczny w rządzie? Apel o zwiększenie kompetencji resortu energii
Energetyka
Bloki gazowe i magazyny energii gwarancją stabilności systemu
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Energetyka
Ile będą kosztować osłony chroniące przed podwyżkami cen ciepła? Minister podaje szacunki
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama