Reklama
Rozwiń

Arabowie wróżą z ropy

W 2050 r. świat będzie potrzebował o 45 proc. więcej energii, a jej źródłem będą głównie surowce tradycyjne - ropa, gaz i węgiel.

Aktualizacja: 25.10.2017 13:13 Publikacja: 25.10.2017 12:45

Arabowie wróżą z ropy

Foto: Bloomberg

Taką prognozę rynku energii za 32 lata przedstawił Halid al-Falih, minister energetyki Arabii Saudyjskiej podczas Future Investment Initiative w Rijadzie. W ocenie ekspertów arabskim kluczową przyczyną tak dużego wzrostu zapotrzebowania na energię będzie przyrost demograficzny. Do 2050 r. ludność Ziemi powiększy się o 2,2-2,3 miliarda. Do tego ma też rosnąć poziom życia.

- A to z kolei spowoduje wzrost zapotrzebowania na energię o 45 proc. To ogromne wyzwanie dla eksporterów surowców energetycznych i musimy być na nie przygotowani - dodał minister.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Energetyka
Strategie spółek pozwolą zarobić, ale nie wszędzie
Energetyka
Rząd znów szuka prezesa URE. Jest cicha faworytka
Energetyka
Dziennikarz "Parkietu" i "Rzeczpospolitej" znów najlepszy
Energetyka
Rozmowy ZE PAK z bankami z szansą na finał. Nadzieje inwestorów rosną
Energetyka
Rządowe wsparcie pomaga spółkom energetycznym