::"Parkiet": Akcje spółek wydobywczych i banków mają duży potencjał.
Sektor energetyczny ma spory potencjał wzrostowy - uważa Grzegorz Zawada, szef działu analiz Domu Maklerskiego PKO BP. - Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza Tauron, który osiąga dobre wyniki. Co więcej, w tym wypadku zniknęło ryzyko dużej podaży akcji ze strony Skarbu Państwa - mówi "Parkietowi" Zawada. Dodaje też, że zdaniem jego biura maklerskiego,
szybciej niż rynek powinny rosnąć akcje PGNiG.
:: "Dziennik Gazeta Prawna": URE zablokował podwyżkę cen gazu.
PGNiG musi zmniejszyć skalę planowanego wzrostu cen surowca. Zdaniem analityków może dostać zgodę najwyżej na 1,5 proc. Wiele wskazuje na to, że negocjacje z URE mogą się toczyć jeszcze długo. Takiego scenariusza nie wyklucza Agnieszka Głośniewka, rzecznik URE. – Postępowanie trwa i ciężko określić, kiedy się zakończy. Może ono potrwać nawet jeszcze miesiąc lub półtora – tłumaczy. Jak podkreśla, zgodnie z przepisami regulator ma 60 dni od momentu złożenia wniosku taryfowego
na zakończenie całej procedury.
:: "Dziennik Gazeta Prawna": PGE walczy o elektrownię na Litwie
. Do 14 lipca ma zapaść decyzja co do inwestora dla nowej elektrowni jądrowej Visaginas na Litwie. Udziały w przedsięwzięciu ma mieć też Polska poprzez spółkę PGE.
(wydanie papierowe)
:: "Gazeta Wyborcza": Łupki dzielą świat.
Dla Polski są szansą na niezależność i dobrobyt. Francji grożą dewastacją przyrody. Rosję mogą pozbawić monopolu na gaz w Europie Wschodniej. Tyle zamieszania z powodu gazu, którego w Europie jeszcze nikt nie wydobywa.
(wydanie papierowe)
:: "Puls Biznesu": Kulczyk bierze się za auta elektryczne.
Spółka miliardera buduje sieć 300 punktów ładowań w 14 aglomeracjach. Inwestycja zwróci się za 3-5 lat, ocenia Przemysław Łaszczewski, prezes spółki e+. Dziś w czterech warszawskich centrach handlowych zostanie uruchomionych 12 punktów ładowania.