Benzyna Eurosuper 95 i olej napędowy  kosztuje 5,09 zł/l. Jak wynika z danych łódzkiego Biura Reflex, choć inni właściciele stacji w tym tygodniu zaczęli dopasowywać ceny do konkurencji, to skala  obniżek jest niska. Dlatego średnie ceny w kraju są teraz niższe niż tydzień temu tylko o 1-3 grosze na litrze.

Za litr benzyny Eurosuper 95 kierowcy płacą 5,20 zł (spadek o 3 grosze na litrze), a za olej napędowy 5,16 zł/l (spadek o jeden grosz).

Zdaniem Urszuli Cieślak z Biura Reflex, w kolejnych dniach na stacjach innych niż Orlenu, możemy obserwować powolny spadek cen. – Ceny litra Eurosuper 95 będą kształtowały się na poziomie 5,09 – 5,27 zł a oleju napędowego 5,09 – 5,18 zł – dodaje.

W gorszej sytuacji są właściciele samochodów tankujący autogaz, bo w ostatnich tygodniach ceny stale rosną, a teraz średnio za litr LPG płacą 2,78 zł. - Niestety w dalszym ciągu utrzymuje się ryzyko podwyżek cen. Urszula Cieślak uważa, że w najbliższych dniach jego ceny będą się kształtowały na poziomie 2,75 – 2,85 zł za litr.

- Nie zmienia to faktu, że relacja do ceny benzyny pozostaje nadal korzystna i obecnie LPG jest tańszy o blisko 47 proc. – dodaje. - Analogiczne wyglądał rynek autogazu w 2006 r., gdy  przez kilka tygodni gaz był tańszy jedynie o 40 proc.