- Pracujemy nad fuzją. Chodzi o utworzenie jednego podmiotu i jednej tożsamości. Kiedy inwestuje się ponad 2 mld euro w jakimś kraju, to jest zupełnie normalne, że chcemy pokazać w nim naszą markę – powiedział polskim dziennikarzom w Paryżu Gerard Roth, wiceprezes Electricite de France (EDF).

Konsolidacja ma nastąpić jak najszybciej. - Całość procesu nie powinna potrwać dłużej niż półtora roku – doprecyzował Philippe Castanet, prezes EDF Polska. Właśnie pod marką EDF Polska ma działać cała grupa.

Do najważniejszych aktywów EDF w Polsce należą elektrownia w Rybniku i elektrociepłownie Wybrzeże oraz Kraków, w których to podmiotach Francuzi mają po 94-99 proc. udziałów - i ich na pewno będzie dotyczyć konsolidacja. Nie zapadła natomiast jeszcze decyzja, co stanie się z wrocławską Kogeneracją, która jest notowana na giełdzie  i w której grupa EDF ma 51 proc. udziałów (spora część reszty należy do funduszy emerytalnych). Według Castaneta na razie nie ma jednak planów zdjęcia tej spółki z GPW. Być może zostanie ona przemianowana np. na EDF Wrocław.