Z kolei paliwa premium Verva będzie można od najbliższego poniedziałku kupić nawet o 15 gr taniej. Warunkiem skorzystania z rabatu jest napełnienie przynajmniej połowy baku (30 litrów paliwa), dokonania płatności gotówką i przedstawienia kuponu rabatowego. Znaleźć go będzie można w najnowszym wydaniu magazynu „Szerokiej Drogi", kolportowanego na stacjach Orlen.

Obniżki mają na celu utrzymanie dobrych efektów prowadzonych w wakacje akcji promocyjnych. Polegała ona na obniżeniu ceny za litr paliwa o 10 groszy przy płatności gotówkowej. Akcja trwa jeszcze w ten weekend na wybranych stacjach Orlen i Bliska.

- Trudne warunki makroekonomiczne powodują okresową niestabilność cen paliw. Dlatego chcemy dać impuls do utrzymania popytu na wyrównanym poziomie i zapewnić naszej sieci stacji odpowiednią skalę sprzedaży. Podobna taktyka sprawdziła się w ubiegłym roku w okresie podwyższonego ruchu turystycznego przynosząc naszej firmie wzrost udziałów w rynku oraz liczne grono nowych, lojalnych klientów  – mówi Marek Podstawa, członek zarządu ds. sprzedaży w płockim koncernie.

Ze wstępnych szacunków Orlenu wynika, że w pierwszych tygodniach konsumpcja paliwa w weekendy wzrosła średnio o ponad 20 proc. w porównaniu do normalnego dnia tygodnia. - Wyniki kolejnych tygodni pokazują utrzymanie tego trendu z pewnymi wahaniami, zależnymi od natężenia ruchu turystycznego podczas konkretnego weekendu – twierdzą przedstawiciele koncernu.