Reklama

Energetyka: Farmy wiatrowe będą konkurencją dla węgla

W 2025 r. energia z morskich farm wiatrowych ma kosztować nie więcej niż 80 euro/MWh. Będzie więc konkurencją dla węgla.

Aktualizacja: 07.06.2016 11:48 Publikacja: 06.06.2016 20:05

Energetyka: Farmy wiatrowe będą konkurencją dla węgla

Foto: 123RF

Pod taką deklaracją dotyczącą spadku kosztów produkcji podpisało się w poniedziałek 11 największych firm sektora wiatrowej energetyki, m.in. EDP Renewables, Iberdrola Renovables, RWE Innogy, Statoil oraz Vattenfall.

Co ciekawe, zakładany przez nich poziom kosztów produkcji energii w parkach morskich za dziesięć lat uwzględnia już wydatki na przyłączenie turbin do sieci. Do tej pory te wydatki stanowiły poważną barierę dla rozwoju tej technologii.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Energetyka
Premier powołał na stanowisko nową prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Energetyka
Nowy sojusz energetyczny w rządzie? Apel o zwiększenie kompetencji resortu energii
Energetyka
Bloki gazowe i magazyny energii gwarancją stabilności systemu
Energetyka
Ile będą kosztować osłony chroniące przed podwyżkami cen ciepła? Minister podaje szacunki
Energetyka
Nowoczesna energetyka potrzebuje inteligentnych sieci dystrybucyjnych
Reklama
Reklama