PGNiG sprzeda gaz za 2 mld zł PGE

PGNiG sprzeda za 2 mld zł gaz do Polskiej Grupy Energetycznej - poinformowała gazowa spółka.

Publikacja: 01.09.2016 12:30

PGNiG sprzeda za 2 mld zł gaz do Polskiej Grupy Energetycznej - poinformowała w czwartek gazowa spół

PGNiG sprzeda za 2 mld zł gaz do Polskiej Grupy Energetycznej - poinformowała w czwartek gazowa spółka.

Foto: Bloomberg

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, spółki z Grupy PGE, zawarły 30 sierpnia 2016 r. kontrakty indywidulane na sprzedaż paliwa gazowego, których szacunkowa wartość może wynieść 2 mld złotych - napisano w czwartkowym komunikacie.

Kontrakty obowiązują do 1 października 2019 r. – z opcją przedłużenia do 1 stycznia 2023 roku. Gaz ziemny trafi do Elektrociepłowni Lublin-Wrotków i Elektrociepłowni Rzeszów należących do grupy PGE. Wolumen dostaw może wynieść łącznie ok. 2,2 mld m sześc.

To kolejne kontrakty spółki, zawarte z dużym odbiorcą przemysłowym, w których wprowadzono w pełni rynkowe warunki dostaw.

- PGE to nasz strategiczny klient, dla którego kluczowe jest bezpieczeństwo dostaw. PGNiG to gwarantuje - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes PGNiG SA ds. handlowych Maciej Woźniak.

- Mamy przejrzystą i konkurencyjną ofertę. Wyróżniamy się wysoką jakością sprzedaży - klienci to doceniają i dlatego coraz częściej wybierają PGNiG - dodał.

Z kolei wiceprezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej ds. handlu Bolesław Jankowski dodał, że Grupa PGE, lider na rynku elektroenergetycznym w Polsce "ceni sobie stabilność dostaw surowców produkcyjnych, jaką gwarantują podpisane kontrakty z PGNiG. Wynegocjowane umowy, oparte na konkurencyjnej ofercie, pozwolą zagwarantować naszym klientom bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej i ciepła na korzystnych warunkach" - powiedział Jankowski cytowany w komunikacie.

PGNiG wyjaśniło, że kontrakty indywidulane zostały podpisane w ramach Umowy Ramowej z dnia 8 października 2015 roku. Umożliwia ona zawieranie dodatkowych kontraktów na kolejne wolumeny.

Energetyka
Energetyka trafia w ręce PSL, zaś były prezes URE może doradzać premierowi
Energetyka
Przyszły rząd odkrywa karty w energetyce
Energetyka
Dziennikarz „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” najlepszym dziennikarzem w branży energetycznej
Energetyka
Niemieckie domy czeka rewolucja. Rząd w Berlinie decyduje się na radykalny zakaz
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Energetyka
Famur o próbie wrogiego przejęcia: Rosyjska firma skazana na straty, kazachska nie
Materiał Promocyjny
Jak sztuczna inteligencja może być wykorzystywana przez przestępców cybernetycznych?