PKN Orlen rozpoczął współpracę z firmą Traficar, dzięki której na wybranych stacjach paliw płockiego koncernu będzie dostępna usługa carsharingu, czyli wypożyczania samochodów na krótki czas. Giełdowa spółka informuje, że to efekt stale analizowanych trendów rynkowych i dostosowywania oferty do potrzeb klientów. - Carsharing to bardzo perspektywiczna usługa, a wspierając jej rozwój przyczyniamy się do zwiększania innowacyjności krajowej gospodarki i rozszerzania oferty mobilności w oparciu o polskie spółki i polski kapitał - twierdzi cytowany w komunikacie prasowym Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen. Z kolei Piotr Groński, prezes Traficar podaje, że współpraca z płockim koncernem to dla jego firmy możliwość rozwoju i zwiększenia dostępności usługi.

Usługa wypożyczania samochodu na stacjach paliw PKN Orlen ma być dostępna od 1 czerwca w Warszawie i Krakowie. Poza wyznaczeniem dedykowanych miejsc parkingowych na obiektach koncernu, planowany jest również szereg wzajemnych działań sprzedażowych, promocyjnych i społecznych.

Obecnie PKN Orlen posiada blisko 2,7 tys. stacji paliw, z czego niespełna 1,8 tys. w Polsce. Z kolei Traficar to firma świadcząca usługę wynajmu samochodów na minuty bez zbędnych formalności i wyznaczonych miejsc na oddanie auta. Specjalna aplikacja w smartfonie pozwala na szybką lokalizację najbliższego dostępnego pojazdu, a użytkownik może go zarezerwować w dowolnym momencie. Usługa została uruchomiona na rynku polskim w październiku 2016 r. w Krakowie, a za jej wdrożenie odpowiadała firma Express.