Polacy w ukraińskim atomie

Archiwum

Spółka z Polski pomoże w modernizacji ukraińskich elektrowni jądrowych.

Prezes Energoatomu Juri Niedaszkowskij i Robert Butzke wiceprezes polskiej GE Power Sp. z o.o. podpisali w Kijowie memorandum o zwiększeniu współpracy przy modernizacji hal maszyn w ukraińskich elektrowniach atomowych. Ma to podnieść bezpieczeństwo pracy i zwiększyć moce produkcyjne ukraińskich siłowni.

– Współpracujemy z Energoatomem od początku 1990-tych lat. Najpierw jako przedstawiciele oddziału francuskiego koncernu Alstom; ale globalizacja postępuje i teraz jesteśmy częścią amerykańskiej korporacji General Electric. Liczę, że nasza współpraca będzie coraz większa. Nie tylko w dziedzinie, w której już współpracujemy, ale zostanie rozszerzona o nowe – cytuje Roberta Butzke agencja Unian.

– Mamy duże doświadczenie we wspólnej pracy, tak w serwisowaniu generatorów zmodernizowanych według technologii koncernu Alstom, jak i w nowych projektach unowocześniania wyposażenia ukraińskich elektrowni i podnoszenia ich efektywności – powiedział Niedaszkowskij.

Alstom Power ( od listopada 2015 r jest częścią GE) w 2008 r wykonała modernizację generatorów w elektrowniach jądrowych – Rowieńskiej i Południowo-Ukraińskiej. Z kolei GE, w skład której wchodzi polska spółka, to jeden ze światowych liderów w opracowywaniu technologii reaktorowych oraz urządzeń elektrycznych.

Mogą Ci się również spodobać

Skarb stworzył niebezpieczny precedens

Niewiele zabrakło do zablokowania uchwały walnego zgromadzenia PGE dotyczącej podniesienia kapitału zakładowego spółki poprzez ...

Gazprom chce budować kolejną rurę

Po raz pierwszy oficjalnie i na wysokim szczeblu Gazprom potwierdził, że rozważa budowę Tureckiego ...

Gaz, ekologiczna alternatywa węgla

Chcemy, aby w 2022 r. 90 proc. Polaków miało dostęp do gazu – zapowiedział ...

Amerykanie nie zatrzymają Nord Stream-2

Biały Dom przyznał, że jak dotąd nie udało się stronie amerykańskiej przekonać Unii, a ...

Rosja: Gerhard Schroeder we władzach Rosnieftu

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder został wybrany w piątek na członka rady dyrektorów rosyjskiego ...

Przesuwnik w Mikułowej już działa

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zakończyły prace nad instalacją przesuwników fazowych w stacji Mikułowa. Są to ...