Nowy podział obowiązków w resorcie energii

Resort energii dokonał podziału obowiązków po byłym wiceministrze Andrzeju Piotrowskim. Wiceminister energii Tadeusz Skobel zajmie się obszarem energetyki jądrowej w Ministerstwie Energii. Z kolei tematy związane z odnawialnymi źródłami energii przejmie wiceminister Grzegorz Tobiszowski.

Zarówno atom jak i OZE były wcześniej w kompetencjach Andrzeja Piotrowskiego. Został on zdymisjonowany w ramach akcji ograniczania liczby wiceministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Jak wskazano w rozporządzeniu Ministerstwa Energii, gdzie wskazano nowy podział obowiązków, Skobel będzie realizował zadania związane z wykorzystaniem energii jądrowej na potrzeby społeczno – gospodarcze kraju. Do jego obowiązków będzie należało także wdrażanie Programu polskiej energetyki jądrowej i nadzór nad Departamentem Energii Jądrowej w resorcie.

Z kolei Tobiszowski w ramach sektora OZE zajmie się biokomponentami i biopaliwami, a także tematem absorpcji  dwutlenku węgla. Ma nadzorować Departament Energii Odnawialnej i Rozproszonej.

Nowe obowiązki Tobiszowski ma łączyć z dotychczasową funkcją pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Coś drgnęło w bałtyckiej atomówce

Zamrożona ponad trzy lata budowa elektrowni atomowej w obwodzie kaliningradzkim, może zostać wznowiona. Atomprojekt ...

Black Red White chce poprawić rentowność

Jeden z potentatów rynku meblowego – firma Black Red White pracuje nad poprawą efektywności ...

Rosja: były minister za kratami, przeszukania w Rosneft

Były minister ds „otwartego społeczeństwa” Rosji miał stworzyć zorganizowaną grupę przestępczą działającą w sektorze energetycznym. ...

PFR wkrótce inwestorem w Jaworznie

Polski Fundusz Rozwoju niebawem dokapitalizuje flagową inwestycję Tauronu. Chodzi o budowę bloku na węgiel ...

Polska zwiększyła zakupy ropy z Rosji!

W tym roku Rosja sprzedała za granicę najmniej ropy od trzech lat. To pochodna ...

Czarne chmury nad Nord Stream 2. KE wyda decyzję

Ruszyła procedura rozpatrzenia poprawek Komisji Europejskiej do dyrektywy gazowej. Jeżeli zostaną przyjęte, Nord Stream-2 ...