Nieoczekiwana dymisja w Tauronie

Rezygnacja z pełnienia funkcji prezesa Tauronu, złożona przez Pawła Strączyńskiego, to negatywne zaskoczenie – komentuje analityk giełdowy.

 

Dymisja Strączyńskiego ze stanowiska prezesa jednej z największych grup energetycznych w kraju będzie skuteczna z dniem 21 lipca. Strączyński zrezygnował z pełnionej funkcji zaledwie trzy miesiące po objęciu stanowiska. Aby przejść do Tauronu, musiał zrezygnować z zasiadania w zarządzie Polskiej Grupy Energetycznej. Jego dotychczasowe wypowiedzi wskazywały na to, że jest mocnym zwolennikiem procesu wydzielenia z koncernów energetycznych aktywów węglowych – elektrowni i kopalń węgla – jak najszybciej i z jak największą korzyścią dla Tauronu. W katowickiej grupie zmaga się jednak z buntem związków zawodowych przeciwko planowanej reformie energetyki. Do tego dochodzą ścierające się wpływy lokalnych frakcji PiS.

tauron-wydobycie.pl

– Negatywne zaskoczenie – tak dymisję prezesa Tauronu komentuje Krystian Brymora, analityk DM BDM. – Pan Paweł Strączyński był prezesem przez zaledwie trzy miesiące, a po doświadczeniu w PGE rynek finansowy darzył go dużym zaufaniem. W majowym wywiadzie zapowiadał rezygnację z inwestycji w nieperspektywiczne obszary, 1 md zł oszczędności na kosztach operacyjnych do 2022 r. czy redukcję zadłużenia. Prezes był zdecydowanym zwolennikiem wydzielenia aktywów węglowych do osobnego podmiotu – podkreśla Brymora.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gazprom wchodzi na lodową platformę

Rozpoczyna się pierwszy na świecie projekt wydobywczy realizowany w tak trudnych warunkach pogodowych. W ...

Litwa bez prądu z Białorusi

Po raz pierwszy w historii wszystkie cztery linie elektroenergetyczne łączące Litwę i Białoruś zostały ...

Przez rozwiązania dot. rynku mocy wzrosną rachunki za prąd, ale to konieczne

Nowe rozwiązania dotyczące rynku mocy, proponowane przez resort energetyki, spowodują wzrost rachunków za prąd; ...

PGNiG wynajęło platformę wiertniczą

Koncern wraz z Aker BP pozyskał urządzenie dzięki któremu chce wykonać nowe otwory wydobywcze ...

URE nie odpuści firmom za 20. stopień zasilania

Kolejne spółki otrzymują pisma o wszczęciu postępowań w sprawie przekroczenia limitów poboru prądu w ...

Lotos rusza z Projektem EFRA

Gdański koncern aktem wmurowania kamienia węgielnego rozpoczął budowę kompleksu instalacji pogłębionego przerobu ropy naftowej. ...