W ramach rozwoju obszaru działalności, którym jest Gospodarka Obiegu Zamkniętego, PGE Ekoserwis i jej spółka zależna Epore połączyły swoje zasoby i od teraz będą funkcjonować pod wspólną nazwą – PGE Ekoserwis S.A.
"Przybliży to Grupę do realizacji jednego z celów strategicznych, który ukierunkowany jest na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku, poprzez wdrożenie zasad gospodarki cyrkularnej we wszystkich obszarach prowadzonej działalności – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Rejestracja połączenia nastąpiła 2 października 2023 r.
Czytaj więcej
Pracownicy spółek zależnych w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, odpowiedzialnej za elektrownie węglowe i kopalnie węgla brunatnego, otrzymają podwyżki i jednorazowe premie. Nie wszystkie związki zawodowe przystały jednak na te propozycje.
Gospodarka cyrkularna w PGE
Po połączeniu, w strukturze PGE Ekoserwis utworzone zostały trzy nowe Oddziały – w Bełchatowie, gdzie zlokalizowane jest również Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego, a także w Bogatyni i Opolu – informuje Lech Sekyra, prezes zarządu PGE Ekoserwis.
W ramach Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ) w Grupie PGE powstaje ponad 200 produktów na bazie ubocznych produktów spalania (UPS), które są wykorzystywane w wielu branżach – budownictwie, inżynierii lądowej, rolnictwie.