Reklama

EDF chce nadal budować atom w Polsce. Duże zmiany w strategii

Wbrew doniesieniom medialnym, francuski koncern energetyczny nie zamierza redukować swojej aktywności w Polsce. Jak się dowiedzieliśmy, EDF potwierdza, że nie podjęto żadnej decyzji o wycofaniu się z jakiegokolwiek nowego projektu jądrowego, w który firma jest zaangażowana.

Publikacja: 28.07.2025 11:56

EDF chce nadal budować atom w Polsce. Duże zmiany w strategii

Foto: materiały prasowe

Kilka dni temu agencja Reuters, powołując się na swoje źródła, podała, że może dojść do zmiany priorytetów inwestycyjnych EDF. „Firma skoncentruje się na przetargach na projekty jądrowe w Holandii, Szwecji i Finlandii, gdzie ma większe szanse na wygranie przetargów. Zmniejszy również priorytet projektów w Polsce, Indiach, Kanadzie i innych krajach poza Europą – dodaje źródło informacji zaznajomione ze sprawą. Zmniejszenie zasięgu międzynarodowego ma pozwolić firmie obniżyć koszty i przekierować pracowników do projektów o wyższym priorytecie” – czytamy w depeszy Reutersa.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Atom
PGE przejmie pełną kontrolę nad atomową spółką w Koninie. Jest porozumienie z ZE PAK
Materiał Promocyjny
W poszukiwaniu nowego pokolenia prezesów: dlaczego warto dbać o MŚP
Atom
Największa elektrownia atomowa Europy zasilana z generatorów diesla. Tak działają Rosjanie
Atom
Ruszą kluczowe przygotowania terenu pod budowę atomu w Choczewie
Atom
Polskie firmy bliżej uczestnictwa w budowie atomu w Choczewie
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Atom
Ile będzie kosztować wsparcie małego atomu? Znamy kwoty
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama