Reklama
Rozwiń
Reklama

Seul ma pomysł na sfinansowanie atomu w Polsce. Podobny do Amerykanów

Koreańczycy z Południa są gotowi zostać partnerem mniejszościowym projektu jądrowego w Polsce oraz mogą wesprzeć jego finansowanie. W grę wchodzi wsparcie koreańskich agencji kredytów eksportowych.

Publikacja: 05.07.2022 10:13

Seul ma pomysł na sfinansowanie atomu w Polsce. Podobny do Amerykanów

Foto: Adobe Stock

Zarówno polski, jak i koreański rząd dostrzegają znaczenie zastosowania energii jądrowej w polityce energetycznej w celu osiągnięcia neutralności węglowej i wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego. – W związku z tym uważamy, że oprócz energetyki jądrowej istnieje możliwość omówienia współpracy w wielu dziedzinach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania, takich jak baterie, wodór, IT, CCUS (technologia wychwytu, transportu, utylizacji i składowania CO2 red.), itp. – wymieniał minister handlu, przemysłu i energii Lee Chang-Yang w rozmowie z polskimi dziennikarzami.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Atom
Władze Wielkopolski nie ustępują w walce o drugą elektrownię jądrową
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Atom
Kto dostarczy technologię dla drugiej elektrowni jądrowej? W grze cztery kraje
Atom
PGE przejmie pełną kontrolę nad atomową spółką w Koninie. Jest porozumienie z ZE PAK
Atom
Największa elektrownia atomowa Europy zasilana z generatorów diesla. Tak działają Rosjanie
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Atom
Ruszą kluczowe przygotowania terenu pod budowę atomu w Choczewie
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama