Podczas Światowej Wystawy Przemysłu Jądrowego EDF ogłosiło podpisanie umów o współpracy przemysłowej z partnerami polskimi: Dominion Polska, Egis Poland, Energomontaż-Północ Gdynia, Rafako i Zarmen.

Jeszcze w październiku ponad 70 polskich firm uczestniczyło w kolejnych już dniach dostawcy organizowanym przez francuski koncern EDF organizowanych w Warszawie. Podpisanie memorandum o współpracy z polskimi firmami jest efektem październikowych warsztatów.

W połowie października gigant energetyczny EDF przekazał, że złożył polskiemu rządowi wstępną, niewiążącą ofertę na kontrakt obejmujący realizację prac inżynieryjnych, zaopatrzeniowych i budowę (EPC – Engineering, Procurement, Construction) od czterech do sześciu reaktorów EPR (European Pressurized Reactor), reprezentujących całkowitą moc zainstalowaną od 6,6 do 9,9 GWe od dwóch do trzech lokalizacji. Oferta ma obejmować kluczowe parametry programu, takie jak konfiguracja instalacji, schemat przemysłowy, plany rozwoju lokalnego łańcucha dostaw, kosztorys i harmonogram.