Oferta dopasowana do oczekiwań klienta

Dla nowo przyłączanych budynków jednorodzinnych cena ogrzewania w sposób realny zmniejszy się o kilkadziesiąt procent względem analogicznych kosztów wynikających z taryfy jednostrefowej.

Taryfa antysmogowa, efektywne instalacje grzewcze oraz ogólnie efektywność energetyczna, podnoszenie świadomości, jeśli chodzi o wpływ człowieka na ekologię, i konsekwentna edukacja w tym zakresie – to elementy, które trzeba traktować łącznie
w walce o czyste powietrze w Polsce. PGE Polska Grupa Energetyczna angażuje się w ten proces.

Jako sprzedawcy energii ucieszyliśmy się z wprowadzenia na początku roku taryfy antysmogowej. Oferty zbudowane na jej podstawie dopełniają katalog taryf oferowanych przez sprzedawców i dystrybutorów energii elektrycznej. Mamy świadomość, że działania podejmowane w tym względzie przez rząd i Ministerstwo Energii mają charakter długofalowego programu, a oferta antysmogowa jest jednym z jego elementów.

Kluczowe dopasowanie oferty

Dlaczego to dopełnienie jest takie ważne? W przypadku gospodarstw domowych kluczowa rzecz to dopasowanie produktu do profilu i oczekiwań klienta, co w efekcie wpłynie na jego realne oszczędności.
Biorąc to pod uwagę, w zakresie obsługi i sprzedaży kierujemy się filozofią, zgodnie z którą z jednej strony jesteśmy doradcą coraz bardziej świadomych klientów, a z drugiej strony, chcemy prezentować szeroki wachlarz ofert.
Jednym z optymalnych rozwiązań, jeśli chodzi o potrzeby odbiorców, jest propozycja antysmogowa. Jej atutem jest długofalowość i stabilność, a co za tym idzie – przewidywalność pozwalająca na oszacowanie kosztów ogrzewania w dłuższej perspektywie czasowej.

Technologia korzystna dla środowiska

Dla nowo przyłączanych budynków jednorodzinnych cena ogrzewania w sposób realny zmniejszy się o kilkadziesiąt procent względem analogicznych kosztów generowanych w taryfie jednostrefowej. Może to stanowić jeden z powodów wyboru technologii grzewczej korzystnej dla środowiska, takiej jak ogrzewanie elektryczne czy też sterowane pompy ciepła. Oszczędności wynikają bowiem ze specyfiki zużycia (godziny nocne), a także ze stosowania właściwej technologii grzewczej.
Oferta antysmogowa PGE cieszy się zainteresowaniem i klienci pytają o szczegóły jej praktycznego zastosowania. Żeby mieć pełne dane na ten temat, musimy jeszcze trochę poczekać. Wprowadzenie
w życie taryfy antysmogowej przypadło na środek okresu grzewczego i tylko niewielka część klientów mogła sobie wówczas pozwolić na zmianę sposobu ogrzewania.

Mogą być usługi dodatkowe

Z naszej oferty korzystają klienci, którzy rozpoczynają wykorzystywanie energii elektrycznej w celach grzewczych. Dotyczy to głównie nowych instalacji i nowych obiektów jednorodzinnych, choć pojawiają się także klienci modernizujący ogrzewanie w obiektach wielorodzinnych. Można powiedzieć, że z oferty korzysta grupa klientów, dla której – w samym założeniu – była ona tworzona.
Jest ona dostępna w dwóch wariantach: z usługami dodatkowymi i bez tych usług. Wybór i dopasowanie do potrzeb pozostawiamy klientom. Niezależnym od nas uzupełnieniem są programy wspierające wymianę pieców organizowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i poszczególne miasta.

Materiał powstał przy współpracy z PGE Obrót.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe.

Technologia nas jeszcze zaskoczy

Przewidzieć, jak będzie wyglądać miasto za 30 lat jest niełatwo. Nowoczesne technologie zmieniają naszą ...

Bruksela przyznała Orlenowi rację

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Puls Biznesu”: Bruksela przyznała Orlenowi rację Za każdy ...

Energetyka czeka na młodych

Napływ świeżej krwi do spółek to warunek, by w sektorze dokonała się rewolucja przemysłowa ...

Japonia tworzy giełdę gazu

Kraj, który jest największym na świecie importerem LNG, ma dość przepłacania za surowiec i ...

Źródło ciepła wcale nie musi emitować dymu

Nowe normy dla pieców zwiększą czystość powietrza i rachunki za instalacje grzewcze. Do trzech ...

Rafinerie drenują kieszenie kierowców

Produkcja paliw daje coraz większe zyski, przy okazji zyskuje fiskus. Mniej na taniejącej ropie ...