Reklama

Bogdanka nie trafi bezpośrednio pod skrzydła rządu. Jest jasna deklaracja

Kopalnia Bogdanka nie będzie likwidowana – zadeklarowała minister przemysłu Marzena Czarnecka po spotkaniu z górnikami w Łęcznej. Wiceminister aktywów państwowych Robert Kropiwnicki dodał, że nie ma pomysłu wykupienia kopalni z Grupy Enea.

Publikacja: 27.03.2025 16:10

Bogdanka nie trafi bezpośrednio pod skrzydła rządu. Jest jasna deklaracja

Foto: Adobestock

Dyskusje o przyszłości kopalni w Bogdance nasiliły się w styczniu br., kiedy część związkowców przeprowadziła protest głodowy przeciwko podporządkowaniu kopalni Enei i jej likwidacji. O przyszłości wydobycia węgla kamiennego na Lubelszczyźnie rozmawiali ministrowie, parlamentarzyści, samorządowcy, związkowcy oraz członkowie zarządów Enei i LW Bogdanka, którzy w czwartek spotkali się w Starostwie Powiatowym w Łęcznej.

Nie ma planów likwidacji kopalni Bogdanka

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Węgiel
Niemcy nie będą na razie likwidować elektrowni węglowych. Cele zrealizowali wcześniej
Węgiel
Czy Ukraińcy przejmą polską kopalnię? W tym tygodniu ważne decyzje
Węgiel
Szansa na więcej węgla koksującego od JSW
Węgiel
Chiny: rekordowy powrót do węgla. 80 GW nowych mocy mimo boomu OZE
Węgiel
Brak resortu przemysłu skutkuje protestami na Śląsku
Reklama
Reklama