Zgoda rządu na wydzielenie węgla z grup energetycznych

Rząd porozumiał się ze spółkami energetycznymi w sprawie wydzielenia z nich energetyki węglowej. Proces powinien rozpocząć się w tym roku. W tle tej dyskusji rząd przyjął projekt ustawy o mrożeniu cen energii.

Publikacja: 08.05.2024 04:30

Minister przemysłu Marzena Czarnecka opowiedziała się za „jednoznacznym” wydzieleniem elektrowni węg

Minister przemysłu Marzena Czarnecka opowiedziała się za „jednoznacznym” wydzieleniem elektrowni węglowych z grup energetycznych

Foto: KPRM

Minister przemysłu Marzena Czarnecka, która uchodzi za osobę sceptycznie nastawioną do prostego przerzucenia na Skarb Państwa odpowiedzialności za wydzielenie aktywów węglowych, zadeklarowała, że proces ten zostanie przeprowadzony. Kiedy? O tym mówili już prezesi spółek energetycznych.

Po burzliwej, kwietniowej dyskusji – głównie w mediach – o sposobie wydzielenia elektrowni węglowych z grup energetycznych doszło do kilku spotkań decydentów z nowymi władzami firm energetycznych, które podtrzymują cel, jakim jest całkowite pozbycie się elektrowni węglowych z ich spółek. Jeszcze przed majówką miało dojść do kluczowego spotkania ministrów odpowiedzialnych za energetykę z prezesami spółek elektroenergetycznych i węglowych. Wówczas miało dojść do zbliżenia stanowisk i uzgodnienia, że proces wydzielenia węgla z firm energetycznych będzie realizowany.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Węgiel
Trzęsienie ziemi w Małopolsce. Skutek działalności człowieka
Węgiel
Węgiel broni się przed utratą prymatu
Węgiel
JSW z miliardem strat. Niepokoi zwłaszcza jedna liczba
Węgiel
Usługi bilansowania za wydzielenie węgla?
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Węgiel
Bogdanka liczy, że kopalnie na Śląsku zamkną się szybciej? Spółka wyjaśnia