Poleciały głowy w Transneft

The OAO Transneft logo sits on display outside the company's headquarters in Moscow, Russia/Bloomberg

Cicho i bez podawania do publicznej wiadomości, Transneft – rosyjski monopolista eksportu ropy zdymisjonował dyrektora spółki Transneft-Drużba. Firma odpowiada za kompromitację z zanieczyszczeniem największego systemu transportu ropy w Europie.

Do dymisji Olega Bogomołowa z funkcji dyrektora spółki Transneft-Drużba doszło 24 czerwca, ale wiadomość nie została upubliczniona. Agencja Prime na podstawie spisu menadżerów Transneft ustaliła, że nowym dyrektorem został Roman Kamozin. Pracuje w koncernie od 1995 r. i cała jego kariera jest związana z naftociągiem „Przyjaźń”. Od dwóch lat był wicedyrektorem spółki Transneft- Dolna Wołga”

 

CZYTAJ TAKŻE: Brudna ropa z Rosji uszkodziła rafinerie na długie miesiące

 

Gazeta RBK ustaliła w Transneft, że Bogomołow odszedł na emeryturę, po tym ja „zakończył proces oczyszczania rurociągu od zanieczyszczonej chlorkami ropy. Od 1 lipca czysta ropa popłynęła do Europy, a jego zwolnili na własną prośbę”.

 

Employees walk around an oil storage tank at the OAO Transneft oil transfer station Starolikeyevo, in Kstovo, near Nizhny Novgorod, Russia/Bloomberg

W poniedziałek Transneft poinformował, że wznowił przesył ropy naftociągiem „w pełnej objętości, zadowalającej spedytorów”. Nie oznacza to, że w systemie płynie tyle ropy, jak przed 19 kwietnia, kiedy Białoruś głosiła światu, że surowiec nie spełnia norm jakościowych.
Wiadomo, że Białoruś wciąż nie zamawia tyle, co przed zanieczyszczeniem. Zgodnie z uzgodnionym grafikiem, pełne oczyszczenie białoruskich rur nastąpi w połowie sierpnia. Pod koniec czerwca na terenie Białorusi wciąż pozostawało około 450 tys ton brudnej ropy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PiS tylko potrafi rozdawać pieniądze

W obliczu górniczych protestów w czasie kolejnej kampanii wyborczej rząd PiS pokazał, że nie ...

Czarne chmury nad Nord Stream 2. KE wyda decyzję

Ruszyła procedura rozpatrzenia poprawek Komisji Europejskiej do dyrektywy gazowej. Jeżeli zostaną przyjęte, Nord Stream-2 ...

Polska zwiększyła zakupy gazu w Gazpromie

W pierwszych trzech miesiącach roku większość krajów Europy zmniejszyła import rosyjskiego gazu. Ale nie ...

Eni rozstaje się z Rosneft Trading

Jest pierwszy odzew na amerykańskie sankcje wobec rosyjskiej spółki handlowej koncernu Rosneft. Włoski koncern ...

Ratownik górniczy sam dba o siebie

Nasze wymagania są takie wysokie, że jeżeli ratownik o siebie nie zadba, to nie ...

Ruszyły zmiany w PKN Orlen

Wojciech Jasiński został powołany na prezesa spółki na nową kadencję. Otrzymał też misję utworzenia ...