Poleciały głowy w Transneft

The OAO Transneft logo sits on display outside the company's headquarters in Moscow, Russia/Bloomberg

Cicho i bez podawania do publicznej wiadomości, Transneft – rosyjski monopolista eksportu ropy zdymisjonował dyrektora spółki Transneft-Drużba. Firma odpowiada za kompromitację z zanieczyszczeniem największego systemu transportu ropy w Europie.

Do dymisji Olega Bogomołowa z funkcji dyrektora spółki Transneft-Drużba doszło 24 czerwca, ale wiadomość nie została upubliczniona. Agencja Prime na podstawie spisu menadżerów Transneft ustaliła, że nowym dyrektorem został Roman Kamozin. Pracuje w koncernie od 1995 r. i cała jego kariera jest związana z naftociągiem „Przyjaźń”. Od dwóch lat był wicedyrektorem spółki Transneft- Dolna Wołga”

 

CZYTAJ TAKŻE: Brudna ropa z Rosji uszkodziła rafinerie na długie miesiące

 

Gazeta RBK ustaliła w Transneft, że Bogomołow odszedł na emeryturę, po tym ja „zakończył proces oczyszczania rurociągu od zanieczyszczonej chlorkami ropy. Od 1 lipca czysta ropa popłynęła do Europy, a jego zwolnili na własną prośbę”.

 

Employees walk around an oil storage tank at the OAO Transneft oil transfer station Starolikeyevo, in Kstovo, near Nizhny Novgorod, Russia/Bloomberg

W poniedziałek Transneft poinformował, że wznowił przesył ropy naftociągiem „w pełnej objętości, zadowalającej spedytorów”. Nie oznacza to, że w systemie płynie tyle ropy, jak przed 19 kwietnia, kiedy Białoruś głosiła światu, że surowiec nie spełnia norm jakościowych.
Wiadomo, że Białoruś wciąż nie zamawia tyle, co przed zanieczyszczeniem. Zgodnie z uzgodnionym grafikiem, pełne oczyszczenie białoruskich rur nastąpi w połowie sierpnia. Pod koniec czerwca na terenie Białorusi wciąż pozostawało około 450 tys ton brudnej ropy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Włosi porzucają Rosneft

Ostatni zachodni partner rosyjskiego koncernu wstrzymuje współpracę z powodu amerykańskich sankcji. To uderzenie w ...

PGNiG ma nową koncesję w Pakistanie

Koncern chce zwiększyć produkcję gazu ze złóż Rehman i Rizq z 0,5 mln m ...

Lotos uruchomił sieć ładowarek

Zainstalowane na stacjach urządzenia umożliwią posiadaczom samochodów elektrycznych i hybrydowych swobodny przejazd autostradami A1 ...

Energa: Elektrownie nie muszą kopcić ani hałasować

Unia Europejska zaleca zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych do 20 proc. całkowitego zużycia ...

Orlen skupi akcje Unipetrolu

Płocka spółka otrzymała zgodę na nabycie prawie 6-proc. pakietu walorów czeskiej firmy. Po sfinalizowaniu ...

PGNiG coraz mocniej inwestuje w produkcję ciepła i prądu

Gazowniczy koncern stawia zarówno na budowę nowych elektrociepłowni, jak i modernizację istniejących. Planuje również ...