Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 13.07.2025 06:28 Publikacja: 21.03.2024 04:30
Grupa Azoty w bardzo trudnej sytuacji finansowej potrzebuje szybkiej restrukturyzacji
Foto: materiały prasowe
W środę w nocy rada nadzorcza Azotów zakończyła postępowanie konkursowe, w ramach którego powołała pięciu nowych członków zarządu nawozowej spółki. Jej szefem został Adam Leszkiewicz.
Z koncernem był związany już wcześniej. W 2012 r., najpierw objął funkcję członka zarządu i dyrektora generalnego Zakładów Azotowych Kędzierzyn (firma z grupy Azoty), a kilka miesięcy później został prezesem tego przedsiębiorstwa. Na jego czele stał do kwietnia 2016 r.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Według płockiego koncernu ich skuteczne zmniejszenie wymaga realizacji kapitałochłonnych inwestycji. Poza wyzwan...
Stało się. Po 1226 dniach od napaści Rosji na Ukrainę, reżimowi Putina jest coraz trudniej wyeksportować to, co...
Ukraina walczy, ale też nie przestaje inwestować w nowoczesność. Grupa Metinvest najbogatszego Ukraińca Rinata A...
Nippon Steel sfinalizowało umowę kupna 100 procent udziałów w US Steel - amerykańskim producencie stali, który n...
Największe w Ukrainie złoże litu może trafić do 81-letniego miliardera Ronalda Laudera, przyjaciela prezydenta U...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas