Reklama
Rozwiń

O posady w zarządzie Azotów stara się 73 kandydatów

Nowego prezesa i pięciu członków zarządu tarnowskiego koncernu prawdopodobnie poznamy za kilka dni. Ich głównym zadaniem będzie wyprowadzanie grupy na prostą.

Publikacja: 15.03.2024 11:24

O posady w zarządzie Azotów stara się 73 kandydatów

Foto: materiały prasowe

O sześć stanowisk w nowym zarządzie Azotów zabiegają 73 osoby. Obecnie ich zgłoszenia są analizowane przez radę nadzorczą spółki. Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na 18 i 19 marca, a więc na najbliższy poniedziałek i wtorek. Jeśli będą przebiegać tak sprawnie jak np. w KGHM, to za kilka dni rynek pozna nowy zarząd.

Czytaj więcej

Konsolidacja Azotów przyspieszy. Plan nowego prezesa

Rada nadzorcza Azotów postępowanie kwalifikacyjne ogłosiła 27 lutego. Do obsadzenia są stanowiska prezesa oraz pięciu członków zarządu: ds. finansowych, ds. rozwoju i restrukturyzacji, segmentu agro i chemia, segmentu tworzywa i polimery oraz ds. energetyki.

Azoty czekają na nowy zarząd

Obecny zarząd Azotów składa się z trzech osób. Na czele koncernu stoi Krzysztof Kołodziejczyk, którego rada delegowała ze swego grona do czasowego wykonywania czynności prezesa. Ponadto w zarządzie Azotów, powołani jeszcze za poprzedniej ekipy rządowej, pozostali wiceprezes Marek Wadowski i Zbigniew Paprocki, członek zarządu, będący jednocześnie dyrektorem generalnym.

Przed nowym zarządem stoi wiele wyzwań, bo koncern znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Z ostatnich danych wynika, że na koniec września łączne zadłużenie grupy kapitałowej Azoty sięgało 10 mld zł. Z kolei strata netto po trzech kwartałach przekraczała 1,8 mld zł.

Co więcej koncern od wielu miesięcy musi prowadzić rozmowy z instytucjami go finansującymi, dotyczące m.in. zasad i terminów spłaty otrzymanych kredytów i pożyczek. Te jak na razie zgadzają się utrzymać dotychczasowe warunki współpracy ale aneksy do umów zawierają na krótkie terminy. W efekcie koncern nieustannie musi negocjować dalsze zasady finansowania swojej działalności.

Surowce i Paliwa
Daniel Obajtek złożył dwa wnioski do prokuratury ws. Orlenu
Surowce i Paliwa
Orlen pozywa Daniela Obajtka. Chce zwrotu środków, które miały trafiać na prywatne cele
Surowce i Paliwa
RFNBO to paliwo przyszłości
Surowce i Paliwa
Thyssenkrupp w potrzebie. Rząd Niemiec przyjdzie z pomocą
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego
Surowce i Paliwa
Kanadyjski sektor ropy i gazu zakładnikiem polityki handlowej Trumpa
Materiał Promocyjny
„Nowy finansowy ja” w nowym roku