Ruszył konkurs na prezesa i wiceprezesów Enei

materiały prasowe

Rada nadzorcza Enei ogłosiła konkurs na nowy zarząd spółki. Jest to związane z upływem kadencji obecnych jej władz z dniem 11 marca przyszłego roku.

Zainteresowani mają czas ma zgłoszenie kandydatur do końca grudnia. Otwarcie zgłoszeń nastąpi 5 stycznia, a rozmowy trwać mają do 10 stycznia.

Jak wynika z ogłoszenia, w konkursie preferowani będą kandydaci z doświadczeniem na stanowisku członka zarządu w spółkach z branży energetycznej oraz tacy, którzy mają doświadczenie na stanowisku członka zarządu w spółkach notowanych na GPW. Preferowani będą również kandydaci z tytułem doktora nauk ekonomicznych, prawnych lub technicznych, dyplomem MBA oraz tacy, którzy ukończone studia podyplomowe w zakresie: prawa, zarządzania, finansów lub techniczne.

Obecnie prezesem Enei jest Krzysztof Zamasz, a wiceprezesami – Grzegorz Kinelski (ds. handlowych), Dalida Gepfert (ds. finansowych) oraz Paweł Orlof (ds. korporacyjnych).

Z naszych informacji wynika, że członkowie zarządu jeszcze nie podjęli decyzji, czy będą startować w konkursie na zarząd kolejnej kadencji.

Mogą Ci się również spodobać

Wiatrakowy dylemat władzy

Ministerstwo Finansów nie pracuje nad interpretacją zapisów dotyczących podatków od nieruchomości dla farm wiatrowych ...

Daliśmy dobrą ofertę na Bogdankę

Naszym strategicznym celem jest przejęcie Bogdanki. Ewentualne inne akwizycje w sektorze wydobywczym uzależniamy od ...

Roszady w spółkach z udziałem państwa

W Lotosie wymieniono niemal całą radę. Podobnie może być w Orlenie. W PGNiG trwa ...

Egipt stał się samowystarczalny gazowo

Afrykańskie państwo przestało importować gaz i stało się gazowo samowystarczalne. To zasługa nowych złóż ...

Niemiecka wolta klimatyczna. Polski rząd ma kłopot

Angela Merkel nie wyklucza poparcia postulatu dekarbonizacji europejskiej gospodarki do 2050 roku. To kłopot ...

Enea rozważa akwizycje w Polsce

Poznańska grupa energetyczna analizuje możliwość przejęcia Elektrowni Połaniec. Równolegle bada także wpływ na wartość ...