Ruszył konkurs na prezesa i wiceprezesów Enei

materiały prasowe

Rada nadzorcza Enei ogłosiła konkurs na nowy zarząd spółki. Jest to związane z upływem kadencji obecnych jej władz z dniem 11 marca przyszłego roku.

Zainteresowani mają czas ma zgłoszenie kandydatur do końca grudnia. Otwarcie zgłoszeń nastąpi 5 stycznia, a rozmowy trwać mają do 10 stycznia.

Jak wynika z ogłoszenia, w konkursie preferowani będą kandydaci z doświadczeniem na stanowisku członka zarządu w spółkach z branży energetycznej oraz tacy, którzy mają doświadczenie na stanowisku członka zarządu w spółkach notowanych na GPW. Preferowani będą również kandydaci z tytułem doktora nauk ekonomicznych, prawnych lub technicznych, dyplomem MBA oraz tacy, którzy ukończone studia podyplomowe w zakresie: prawa, zarządzania, finansów lub techniczne.

Obecnie prezesem Enei jest Krzysztof Zamasz, a wiceprezesami – Grzegorz Kinelski (ds. handlowych), Dalida Gepfert (ds. finansowych) oraz Paweł Orlof (ds. korporacyjnych).

Z naszych informacji wynika, że członkowie zarządu jeszcze nie podjęli decyzji, czy będą startować w konkursie na zarząd kolejnej kadencji.

Mogą Ci się również spodobać

W świadomości opinii publicznej problem odpadów zaczął się na wiosnę 2018 r., gdy wybuchła „bomba ekologiczna”, czyli kilkadziesiąt pożarów dzikich wysypisk śmieci i magazynów z wyselekcjonowanymi odpadami.

Gospodarka odpadami: czas na radykalne zmiany

Nowy system powinien uwzględniać rozszerzoną odpowiedzialność producenta. Zgodnie ze znanym powiedzeniem „każdy kij ma ...

Wybieramy ciepłe okna

Okno tym skuteczniej chroni przed utratą ciepła, im więcej ma szyb i lepszy gaz ...

Polska i Ukraina stworzą centrum handlu gazem

Potencjały obu krajów oraz planowane przez nie projekty mogą uniezależnić cały region od dostaw ...

Białoruś kupiła ropę z… Azerbejdżanu

Niedostatek taniej ropy z Rosji białoruska rafineria musi uzupełnić zakupami w Azerbejdżanie. W terminalu ...

Shell wstrzymuje miliardowy projekt w Kanadzie

Koncern energetyczny Shell poinformował, że wstrzymuje projekt zakładający wydobycie ropy z piasków bitumicznych w ...

CBA zatrzymało byłego prezesa Enei

Agenci poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) zatrzymali w czwartek Macieja O., byłego prezesa ...