Serinus Energy ma kolejny problem

materiały prasowe

Strajk okupacyjny na obszarze koncesji Chouech Es Saida w Tunezji doprowadził do wstrzymania produkcji ropy i gazu. Kiedy wydobycie zostanie wznowione, nie wiadomo.

Serinus Energy poinformował o czasowym wstrzymaniu produkcji na obszarze tunezyjskiej koncesji Chouech Es Saida. Problemy rozpoczęły się 10 stycznia w związku z zapowiedzianym przez załogę trzydniowym strajkiem. W związku z tym spółka wstrzymała produkcję z powodów bezpieczeństwa, zakładając, że wydobycie zostanie wznowione po zakończeniu protestu. Ponieważ protest obejmuje strajk okupacyjny i jest kontynuowany, Serinus Energy nie może wznowić produkcji.

Jednocześnie firma zaznacza, że w ostatnich dwóch latach prowadzono ze związkiem zawodowym Tunisia General Trade Union stały dialog. Dotyczył on konieczności redukcji przez grupę kosztów operacyjnych na Chouech Es Saida w związku z trudną sytuacją w sektorze poszukiwawczo – wydobywczym. Serinus Energy w ramach prowadzonego programu oszczędnościowego, podjął decyzję o zwolnieniach. Według niego redukcje zatrudnienia są niezbędne, aby spółka mogła prowadzić w sposób opłacalny działalność operacyjną na koncesji Chouech Es Saida. Związek zawodowy nie zgadza się jednak z takimi działaniami.

Giełdowa spółka przypomina, że niedawno z powodu awarii pompy nastąpiło czasowe zamknięcie odwiertu CS-3 na Chouech Es Saida, o czym informowano przed Bożym Narodzeniem. To dodatkowo pogorszyło sytuację ekonomiczną tej koncesji.

Serinus Energy podjął decyzję o wstrzymaniu aktywności gospodarczej na Chouech Es Saida do czasu, gdy będzie można ponownie uruchomić odwiert CS-3, a produkcja z obszaru całej koncesji stanie się rentowna. Do odwiertu CS-3 zamówiono już elektryczną pompę, jednak nadal nie ma pewności, kiedy zostanie ona dostarczona i w jakim dokładnie czasie odwiert i pole wznowią produkcję. Średnia dzienna produkcja z Chouech Es Saida za okres od 4 do 10 stycznia tego roku wynosiła 144 baryłki ekwiwalentu ropy dziennie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gazprom spadł z piedestału

Z pierwszego na siedemnaste miejsce spadł rosyjski gigant surowcowy w najnowszym rankingu 250 największych ...

Niemiecki ekspert: nie popadajmy w panikę przez smog

Nie trzeba ulegać panice słysząc komunikaty o osiągnięciu dopuszczalnej granicy smogu czy stężenia spalin ...

Następcy Merkel grają gazociągiem Nord Stream 2

W grudniu niemiecka Chadecja wybierze nowego przewodniczego partii, który najprawdopodobniej będzie także pretendentem na ...

Warto skarżyć MSR

Złożenie przez polski rząd pozwu do Trybunału Sprawiedliwości UE o stwierdzenie nieważności ustanowienia energetycznej ...

ME: Potencjał OZE na Bałtyku to 14 GW

Ministerstwo Energii chce szybko rozpocząć debatę publiczną o rozwoju energetyki morskiej na Bałtyku i ...

Gaz z USA podpali europejski rynek

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej. ::”Dziennik Gazeta Prawna”: Gaz z USA podpali europejski ...