Jerzy Kwieciński prezesem PGNiG

Jerzy Kwieciński, minister finansów, inwestycji i rozwoju

Piotr Woźniak nie jest już prezesem gazowej spółki. Rada Nadzorcza PGNiG powołała nowy zarząd spółki. Na czele gazowego monopolisty stanął były minister finansów i rozwoju.

 

Rada nadzorcza PGNiG z dniem 10 stycznia powołała w składu zarządu spółki wspólnej VI kadencji Jerzego Kwiecińskiego, na stanowisko prezesa oraz Roberta Perkowskiego na wiceprezesa ds. operacyjnych i Jarosława Wróbla na wiceprezesa ds. handlowych. Z kolei z dniem 15 stycznia Przemysław Wacławski zostanie wiceprezesem ds. finansowych, a Arkadiusz Sekściński wiceprezesem ds. rozwoju.

Jerzy Kwieciński w latach 2005-2008 zajmował stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, a w latach 2015-2018 sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. W latach 2018-2019 był ministrem inwestycji i rozwoju, a w 2019 r. również ministrem finansów. W 2014 r. został członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości, a w 2015 r. członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wcześniej zajmował stanowisko prezesa w firmie doradczej Europejskie Centrum Przedsiębiorczości.

 

Piotr Woźniak, były prezes PGNiG

 

Z kolei Robert Perkowski to m.in. były burmistrz miasta Ząbki (2006-2018), a wcześniej jego radny (1998-2002). Od listopada 2017 r. jest prezesem stowarzyszenia Związek Samorządów Polskich. Jarosław Wróbel od kwietnia 2018 r. jest prezesem Orlenu Południe. Wcześniej związany był m.in. z grupą PGNiG. W latach 2003-2013 zajmował stanowisko wiceprezesa ds. ekonomicznych Górnośląskiej Spółki Gazownictwa (wówczas podmiot zależny od PGNiG). W 2016 r. był z kolei członkiem zarządu zależnej Polskiej Spółki Gazownictwa.

 

Maciej Woźniak, były wiceprezes PGNiG

 

Jednocześnie dziś rada nadzorcza PGNiG odwołała wszystkich dotychczasowych członków zarządu spółki. Zajmowane stanowiska stracili: Piotr Woźniak, doczasowy prezes, oraz wiceprezesi: Michał Pietrzyk, Robert Perkowski, Maciej Woźniak i Łukasz Kroplewski. Pierwsze informacje o możliwych zmianach w zarządzie PGNiG, a zwłaszcza na stanowisku prezesa, i to dokładnie takie jak dziś ogłoszono, pojawiły się już pod koniec listopada. Oceniano wówczas, że będzie to konsekwencja politycznych ruchów, oczywista zwłaszcza po powołaniu nowego rządu i Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Indonezja prywatyzuje ropę

Po raz pierwszy w historii władze Indonezji dopuszczą prywatny kapitał do przerobu ropy i ...

Gazprom pod ścianą. Musi dogadać się z Ukrainą

Po raz pierwszy Gazprom dopuścił podpisanie nowej umowy na tranzyt gazu przez Ukrainę na ...

ZUE bez dużego kontraktu

Firma liczy na szybką odbudowę portfela po anulowaniu zlecenia na budowę linii energetycznej Kozienice-Ołtarzew. ...

Saudowie potrzebują pieniędzy

Buńczuczne zapowiedzi kilku krajów członkowskich OPEC i słabnący dolar. To dwa główne powody obecnej ...

Energetyka na pierwszej linii frontu

Raport dotyczący zagrożeń dla przemysłowych systemów zarządzania jest klarowny: globalnie branżą najbardziej narażoną na ...

Senat zaakceptował ustawę zamrażającą rachunki za prąd

Senat w nocy z piątku na sobotę bez poprawek przyjął ustawę wprowadzającą mechanizmy, które ...