PERN inwestuje w zbiorniki na ropę

Fotorzepa, Andrzej Cynka

Spółka posiała z Mostostalem Płock i Mostostalem Warszawa kontrakt na budowę w Gdańsku dwóch zbiorników o pojemności 100 tys. m sześc. każdy.

PERN podpisał z konsorcjum, w skład którego wchodzą Mostostal Płock i Mostostal Warszawa, umowę na budowę w Gdańsku dwóch nowych zbiorników na ropę naftową o pojemności 100 tys. m sześc. każdy. W efekcie pojemność magazynowa spółki w tej bazie przekroczy 1 mln m sześc. Wartość kontraktu sięgnie 143 mln zł. W przetargu wzięło udział dwóch oferentów. – Na wybudowanie zbiorników mamy 25 miesięcy, co oznacza, że w I kwartale 2020 roku PERN będzie miał już do dyspozycji nowe pojemności magazynowe – twierdzi cytowany w komunikacie prasowym Maciej Barycki, prezes Mostostal Płock. PERN informuje, że inwestycję realizuje, aby spełnić oczekiwania klientów, którzy w coraz większym stopniu dywersyfikują dostawy ropy. Jest to także jeden z elementów budowy niezależności energetycznej Polski. – Coraz więcej ropy trafia do nas drogą morską. Dlatego zdecydowaliśmy o realizacji tego projektu. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że budowa nowych pojemności w gdańskiej bazie to dopiero początek ambitnego programu inwestycyjnego, który sięga 2020 roku – mówi Tadeusz Zwierzyński wiceprezes PERN.

Obecnie w gdańskiej bazie znajduje się 18 zbiorników o łącznej pojemności 900 tys. m sześc. Jeszcze w tym roku spółka zamierza zakończyć I etap rozbudowy pojemności w segmencie paliw. Chodzi o niemal 130 tys. m sześc. Nowe zbiorniki powstaną w bazach w Nowej Wsi Wielkiej i Koluszkach, czyli tam gdzie jest obecnie największy popyt klientów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szydło: decyzja ws. nagród w Europol Gazie – po informacji ME

Premier Beata Szydło zapowiedziała we wtorek, że po otrzymaniu pełnych wyjaśnień ministerstwa energii podejmie ...

Sankcje uderzą w Gazprom

Agencja Moody’s ostrzega, że ostrzejsze sankcje USA wobec Rosji negatywnie wpłyną zdolność kredytową Gazpromu ...

Wenezuela kontratakuje w Kolumbii

Władze Wenezueli oskarżyły kierownictwo kolumbijskiego oddziału narodowego koncernu naftowego w korupcji. Ma ona kosztować koncern ...

Świat coraz bardziej ucieka Rosji

Kreml już wie, że na rynku ropy nie dotrzyma kroku konkurencji. Wydobycie wprawdzie ma ...

PGNiG rezygnuje z usług Standard&Poors

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wypowiedziało umowę zawartą z agencją ratingową Standard&Poors Rating Services. ...

Banki odchodzą od węgla

Niemal wszystkie duże prywatne banki zapowiedziały istotne ograniczenie lub nawet wycofanie się z finansowania ...