PERN inwestuje w zbiorniki na ropę

Fotorzepa, Andrzej Cynka

Spółka posiała z Mostostalem Płock i Mostostalem Warszawa kontrakt na budowę w Gdańsku dwóch zbiorników o pojemności 100 tys. m sześc. każdy.

PERN podpisał z konsorcjum, w skład którego wchodzą Mostostal Płock i Mostostal Warszawa, umowę na budowę w Gdańsku dwóch nowych zbiorników na ropę naftową o pojemności 100 tys. m sześc. każdy. W efekcie pojemność magazynowa spółki w tej bazie przekroczy 1 mln m sześc. Wartość kontraktu sięgnie 143 mln zł. W przetargu wzięło udział dwóch oferentów. – Na wybudowanie zbiorników mamy 25 miesięcy, co oznacza, że w I kwartale 2020 roku PERN będzie miał już do dyspozycji nowe pojemności magazynowe – twierdzi cytowany w komunikacie prasowym Maciej Barycki, prezes Mostostal Płock. PERN informuje, że inwestycję realizuje, aby spełnić oczekiwania klientów, którzy w coraz większym stopniu dywersyfikują dostawy ropy. Jest to także jeden z elementów budowy niezależności energetycznej Polski. – Coraz więcej ropy trafia do nas drogą morską. Dlatego zdecydowaliśmy o realizacji tego projektu. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że budowa nowych pojemności w gdańskiej bazie to dopiero początek ambitnego programu inwestycyjnego, który sięga 2020 roku – mówi Tadeusz Zwierzyński wiceprezes PERN.

Obecnie w gdańskiej bazie znajduje się 18 zbiorników o łącznej pojemności 900 tys. m sześc. Jeszcze w tym roku spółka zamierza zakończyć I etap rozbudowy pojemności w segmencie paliw. Chodzi o niemal 130 tys. m sześc. Nowe zbiorniki powstaną w bazach w Nowej Wsi Wielkiej i Koluszkach, czyli tam gdzie jest obecnie największy popyt klientów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kopalnie przestają oszczędzać

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Puls Biznesu”: Nie ma zgody na smog Ostatnio ...

Chludziński: Każdy dzień to walka o wynik

Włożyliśmy bardzo duży wysiłek w to, by pandemia wpłynęła na nas w jak najmniejszym ...

Kijów nie zapłaci Moskwie za gaz dla Donbasu

Rosjanie wystawili Ukrainie rachunek na 0,67 mld dol. za gaz przesłany do regionów kontrolowanych ...

Historyczny moment: ujemne ceny ropy. Teraz surowiec powoli drożeje

Za baryłkę ropy gatunku WTI płacono we wtorek rano w kontrakcie na maj 1,17 ...

Polski gaz wciąż drogi

Najbogatsi w Europie Luksemburczycy płacili w pierwszym półroczu za gaz taniej niż Polacy. Agencja ...

Umowa PGNiG z Amerykanami niepokoi Rosjan

PGNiG podpisał 24-letni kontrakt na dostawy gazu skroplonego z USA. To już druga podobna ...