Prezes zarządu Łukoilu zmarł nagle 24 października. Lekarze wstępnie ustalili, że przyczyną śmierci była niewydolność serca.
Niekrasow pracował w przemyśle naftowo-gazowym przez prawie 50 lat. Jego kariera rozpoczęła się od mechanika, przez głównego inżyniera i zakończyła na funkcji dyrektora generalnego drugiego co do wielkości producenta ropy w Rosji. Pełnił też funkcję pierwszego wiceprezesa Łukoilu oraz doradcy prezesa spółki.
Niekrasow został odznaczony Orderem Zasługi dla Ojczyzny IV stopnia, Orderem Honoru i innymi nagrodami państwowymi, departamentalnymi i publicznymi w Rosji.
Czytaj więcej
Rumuńska prokuratura oficjalnie oskarżyła Łukoil Europa o współudział w praniu brudnych pieniędzy. Szkody z tego tytułu sięgają 2 mld dolarów.
To już kolejny niewyjaśniony zgon rosyjskiego menadżera. Np. w sierpniu zeszłego roku z okna wypadł Rawil Maganow, wiceprezes Łukoilu.
Były też zgony menadżerów Gazpromu i zależnych spółek. Od 2022 roku zmarło prawie 40 menadżerów wysokiego szczebla.
Łukoil już na początku marca 2022 roku wzywał do szybkiego zakończenia wojny w Ukrainie i popierał negocjacje, które miałyby zakończyć konflikt.