Orlen znowu potrzebuje więcej czasu

Tym razem do 14 stycznia 2022 r. Komisja Europejska zgodziła się na wydłużanie terminu realizacji środków zaradczych określonych dla fuzji polskich koncernów paliowych.

Publikacja: 12.11.2021 16:52

Rafineria w Gdańsku należy do jednej z najnowocześniejszych w Europie, przerabia 10 mln ton ropy roc

Rafineria w Gdańsku należy do jednej z najnowocześniejszych w Europie, przerabia 10 mln ton ropy rocznie. Jednym z warunków przejęcia Lotosu przez Orlen jest sprzedaż 30 proc. udziałów w rafinerii

Foto: shutterstock

Orlen otrzymał zgodę Komisji Europejskiej na wydłużenie terminu realizacji środków zaradczych, które zobowiązał się wykonać w związku z planowanym przejęciem kontroli nad Lotosem. Czas na to ma teraz do 14 stycznia. Płocki koncern tłumaczy, że zmiana terminu wynika z konieczności sfinalizowania negocjacji z partnerami biznesowymi, którzy mają nabyć część majątku łączących się koncernów. Skomplikowany charakter fuzji w podłączaniu z trudnym otoczeniem makroekonomicznym powoduje, że dotychczas nie udało się spełnić wymogów KE, mimo że ta warunki zaradcze określiła już rok i cztery miesiące temu (dokładnie 14 lipca 2020 r.). Pierwotnie Orlen miał na ich spełnienie równo rok. Następnie uzyskał zgodę na wydłużenie tego procesu o cztery miesiąc, a teraz o dwa miesiące.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Subskrybuj
gazeta
Ropa
Dojdzie do megafuzji na rynku paliw? Shell rozważa przejęcie BP
Ropa
Ropa znów stanieje. OPEC+ zwiększy wydobycie w czerwcu
Ropa
Czechy wolne od rosyjskiej ropy. Rurociąg „Przyjaźń” dostanie nowe życie
Ropa
Historyczny dzień: Czechy wolne od rosyjskiej ropy
Ropa
Ropa znika z Rosji. Została tylko dekada
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem