Łukoil podał wyniki za 9 miesięcy. Zysk netto był niższy 2,5 raza i wyniósł 2,32 mld dol.. O jedną trzecią zmniejszyły się też przychody giganta – z 112,9 mld dol. do 74,7 mld dol..

W III kw. zysk netto odnoszący się do akcjonariuszy spółki był na poziomie 623 mln dol., podczas gdy rok temu było to 1,62 mld dol. Wskaźnik EBITA także został zmieniony na stratę od utraty aktywów oraz ich spisania, chodzi tu o tzw. suche odwierty (wyczerpane). Za 9 miesięcy EBITA Łukoilu wyniosła 10,476 mld dol.

Koncern traci w wyniku niskiej ceny ropy i kryzysu w samej Rosji, ale nie rezygnuje z rynków zagranicznych i trzyma rękę na pulsie wydarzeń. Już zapowiedział, że w kwietniu otworzy przedstawicielstwo w Iranie. Łukoil pracował tam do 2010 r, kiedy wycofał się z powodu międzynarodowych sankcji.

Teraz chce wrócić do inwestycji w złoże Anaran odkryte w 2003 r na granicy z Irakiem (tam Łukoil pracuje na wielkim złożu Zachodnia Kurna II). Łukoil pracuje też na Morzu Kaspijskim, Czarnym, u wybrzeży Kuby i Ameryki Południowej. W Polsce jest jedynym poważnym rosyjskim inwestorem, rozwija sieć stacji paliwowych.