Spółka Famur po zmianie nazwy na Grenevia będzie integrowała i rozwijała działalność czterech segmentów biznesowych: fotowoltaiki wielkoskalowej i rozwiązań PV dla biznesu skoncentrowanych w Projekt Solartechnik; systemów bateryjnych, magazynów energii i elektromobilności w ramach IMPACT Clean Power Technology; nowoczesnych urządzeń z zakresu automatyki dla przemysłu, jak również rozwiązań dla sektora dystrybucji energii na bazie spółki Elgór+Hansen, z kolei technologie i produkty dla sektora wydobywczego i energetyki wiatrowej pozostaną w ramach Famur.
Czytaj więcej
Energa Wytwarzanie nawiązała współpracę z górniczą spółką Famur w zakresie remontów i konserwacji urządzeń niezbędnych do ciągłej pracy źródeł odnawialnych.
Grenevia ma prowadzić działalność w oparciu o: wielkoskalową fotowoltaikę. – Projekt-Solartechnik, systemy bateryjne - IMPACT Clean Power Technology, rozwiązania dla sektora dystrybucji energii - Elgór+Hansen oraz produkty i usługi dla sektora wydobywczego i energetyki wiatrowej – Famur.
Grupa ogłosiła również strategię zrównoważonego rozwoju na lata 2023-2030. W horyzoncie do roku 2030 Grenevia zredukuje w ramach aktualnej działalności emisję gazów cieplarnianych o 40 proc. i jednocześnie uniknie emisji nawet do 2,3 mln ton CO2 - w efekcie rozwoju nowych segmentów biznesowych. Do końca 2024 r. spółka zamierza także osiągnąć ok. 70 proc. przychodów z innych źródeł niż sektor węgla energetycznego oraz zmienić swój miks energetyczny, który w ok. 35 proc. będzie oparty o OZE.