Ruszył nabór wniosków w ramach programu „Mój prąd”

To ma być potężny impuls dla rozwoju fotowoltaiki. Zapowiedziany z pompą pod koniec lipca program „Mój prąd” właśnie przechodzi z fazy legislacyjnej do praktycznej. W sobotę ruszy nabór wniosków o dofinansowanie budowy takich instalacji w gospodarstwach domowych.

Publikacja: 30.08.2019 15:32

Ruszył nabór wniosków w ramach programu „Mój prąd”

Foto: Adobe Stock

– Mój prąd to kolejny program, dzięki któremu dajemy Polakom możliwość poprawy efektywności energetycznej gospodarstw domowych, co przełoży się nie tylko na oszczędności finansowe, ale i na korzyści dla środowiska – mówił podczas piątkowej konferencji prasowej minister środowiska Henryk Kowalczyk.

CZYTAJ TAKŻE: Rząd da miliard na program „Mój prąd”

– Mam nadzieję, że wdrożenie programu Mój Prąd będzie silnym impulsem dla dalszego rozwoju energetyki rozproszonej i znacząco przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań naszego kraju w zakresie rozwoju odnawialnych źródeł energii – uzupełniał minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Deklaracje te towarzyszyły podpisaniu rozporządzenia w sprawie rodzajów programów i projektów przeznaczonych do realizacji w ramach Krajowego Systemu Zielonych Inwestycji, co „kończy proces legislacyjny programu Mój Prąd”, jak podkreślono w komunikacie. Rozporządzenie wchodzi w życie już  sobotę, 31 sierpnia.

""

Adobe Stock

Foto: energia.rp.pl

Od soboty zatem możliwe będzie składanie wniosków o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych, w szczególności na terenach położonych z dala od dużych miast. W ramach programu będzie można uzyskać dofinansowanie do ok. 5 tys. zł do jednej instalacji. Pula środków wynosi mniej więcej miliard złotych i, jak oceniał to wcześniej minister Tchórzewski, dzięki niej ma powstać nawet ok. 200 tys. nowych instalacji PV.

OZE
Coraz więcej firm i instytucji korzysta z małego OZE
OZE
Witamy w świecie zielonych blackoutów. Jaka była przyczyna hiszpańskiej awarii?
OZE
Koniec wiatrowego sporu między Polenergią a Tauronem. Ugoda warta pół miliarda
OZE
Kosmiczne stawki celne w USA na chińskie panele słoneczne. Nawet 3521 proc.
OZE
Enea planuje kolejne przejęcia OZE
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem