Enefit chce rozwijać w Polsce elektrownie słoneczne

Bloomberg

Wywodząca się z Estonii Eesti Energia chce się zająć produkcją energii z odnawialnych źródeł na rynkach zagranicznych. Ten biznes będzie realizowany przez spółkę zależną Enefit Green.

Plany rozwoju zielonych elektrowni dotyczą także Polski. Na razie zależna od Eesti spółka Enefit, podpisała nad Wisłą pierwsze umowy na dostawy energii i gazu dla lokalnych przedsiębiorstw. W ciągu najbliższych tygodni spółka planuje także poszerzyć swoją ofertę o nowe usługi oparte o OZE.

W przyszłości Enefit Green będzie chciał brać udział w aukcjach dla odnawialnych źródeł w Polsce. Jest zainteresowany rozwojem w obszarze elektrowni słonecznych. To efekt m.in. zapowiedzi Ministerstwa Energii, które do 2020 r. chce zwiększyć moc elektrowni słonecznych w Polsce do 1-2 GW. W ten sposób resort chce podnieść poziom bezpieczeństwa energetycznego kraju, w szczególności w miesiącach letnich.

– W przypadku OZE interesują nas dwa obszary: pierwszy dotyczy handlu, a dokładniej zakupu energii od wytwórców źródeł odnawialnych na bazie umów indywidualnych i oferowanie im dostępu do rynku hurtowego. Drugi element to inwestycja w wytwarzanie energii w segmencie OZE. W szczególności zwracamy tutaj naszą uwagę na źródła fotowoltaiczne – mówi Maciej Kowalski, dyrektor zarządzający w firmie Enefit Polska.

Enefit Green planuje rozwijać swoją działalność na rynku OZE także w innych państwach regionu Morza Bałtyckiego tj. na Litwie i Łotwie. Strategiczny cel grupy zakłada wytwarzanie 40% energii elektrycznej z odnawialnych i alternatywnych źródeł do 2021 roku.

Enefit Green jest jedną z największych firm w regionie Morza Bałtyckiego działającą w obszarze produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Portfolio jej usług obejmuje produkcję energii ze źródeł wiatrowych, wodnych, słonecznych i biomasy. W produkcji energii wykorzystuje też odpady komunalne.

Mogą Ci się również spodobać

Spadają marże w Lotosie i Orlenie

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Puls Biznesu”: W gazie rekordy, w prądzie zjazd ...

Jeszcze grzywna dla Samarco

Resort środowiska Brazylii wymierzył spółce wydobywczej Samarco grzywnę 142 mln reali (43 mln dolarów) ...

Grupa Lotos planuje duże akwizycje

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Puls Biznesu”: Lotos ma apetyt na zakupy Wydobycie ...

Sąd uniewinnił byłego prezesa Rafinerii Trzebinia

Sąd oddalił odwołanie prokuratury według której biznesmen miał przyczynić się do uszczuplenia interesów Skarbu ...

PGNiG podało szacunkowe wyniki za 2018 r.

W IV kwartale koncern zwiększył zyski z wydobycia ropy i gazu oraz wytwarzania energii. ...

Naftogaz dopadł Gazprom w USA

Sąd Federalny w Nowy Jorku uznał pozew ukraińskiego Naftogazu przeciwko Gazpromowi. Zgodnie z decyzją ...