Informację o nowej funkcji w rządzie PiS podał Obserwator Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl. Z informacji serwisu wynika, że Naimski wkrótce otrzyma nominację na Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej w randze sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Po otrzymaniu nominacji Naimski będzie odpowiedzialny za nadzór nad dwoma kluczowymi dla kraju spółkami. Pierwszą z nich jest PSE, który odpowiada za przesył energii elektrycznej. Druga z nich to Gaz System, która zajmuje się przesyłem gazu.

Piotr Naimski od lat związany jest z polityką. Działał w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym, Ruchu Odbudowy Polski oraz Ruchu Katolicko-Narodowym, by ostatecznie związać się z PiS-em. W latach 2005 – 2007 piastował stanowisko ministra gospodarki w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. W 2008 r. został doradcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i członkiem Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego.

W sejmowych ławach zasiada od 2011 r., kiedy jako bezpartyjny kandydat uzyskał mandat z listy PiS. W 20015 r. uzyskał reelekcję.