:: "Gazeta Wyborcza": Ukraina zapłaci za tranzyt Gazpromu do UE - Rosyjski Gazprom przekaże Ukrainie 2 mld dolarów za tranzyt gazu do Europy Zachodniej. Za te pieniądze Kijów kupi z kolei surowiec niezbędny do zapewnienia stabilnego tranzytu do Unii Europejskiej w okresie zimowym, kiedy zapotrzebowanie na błękitne paliwo jest stosunkowo duże.

:: "Dziennik Gazeta Prawna": Czy UE zapłaci za gazociąg Polska – Litwa? Jeśli nie, to projekt upadnie - Budowa gazociągu łączącego sieci Polski i Litwy zostanie zrealizowana jeśli Unia Europejska wesprze projekt, którego wartość szacowana jest na około 471 mln euro, przynajmniej w 60 proc. Według Jana Chadama, prezesa Gaz-Systemu, kraje bałtyckie są inwestycją mocno zainteresowane. Dzięki niej na Litwę, Łotwę i do Estonii mogłoby trafiać 2,3 mld m sześc. gazu rocznie.

:: "Polska Kurier Lubelski": Marszałek województwa lubelskiego o wydobyciu gazu ze złóż łupkowych - Krzysztof Hetman marszałek województwa lubelskiego, który wrócił z wizyty w USA, gdzie m.in. zapoznał się z przebiegiem prac prowadzonych przy poszukiwaniach i wydobyciu złóż gazu łupkowego, ocenił szanse i zagrożenia związane z tego typu inwestycjami w Polsce. Jego zdaniem największe problemy wiążą się z hałasem, toksyczną wodą i ciężkim sprzętem. Z kolei do szans regionu zaliczył możliwości współpracy dla polskich uczelni (wydanie papierowe).