Dziś rana nadzorcza formalnie przyjęła dymisję Macieja Owczarka, który szefował spółce od 2009 r. - Do czasu wyboru nowego prezesa p.o. szefa Enei będzie Janusz Bil – poinformowała spółka w komunikacie potwierdzając wcześniejsze informacje „Rz".

Spółka wynajmie teraz firmę headhunterską, która zajmie się poszukiwaniem kandydatów na prezesa firmy, której giełdowa wycena to ok. 7,2 mld zł.

- Chcemy, by tych kandydatów było więcej niż dwóch, żeby to był porządnie przygotowany proces, spodziewamy się, że nowy prezes będzie powołany za dwa miesiące – mówi nasz rozmówca.

Konkurs na prezesa Enei ma być ogłoszony niezwłocznie.

Prezes Janusz Bil pełni funkcję wiceprezesa zarządu ds. handlowych Enea SA od 19 marca 2012. Jest absolwentem łódzkich uczelni – Politechniki i Uniwersytetu. W latach 2007-2011 pracował na stanowisku dyrektora ds. regulacji i rozwoju rynku w Vattenfall Poland. Jednocześnie, w latach 2007-2009, jako przedstawiciel akcjonariuszy mniejszościowych (m.in. Vattenfall), był członkiem rady nadzorczej Towarowej Giełdy Energii. Wcześniej związany z Vattenfall Heat Poland, RWE Polska i Zakładem  Energetycznym Łódź-Teren (obecnie PGE).