Powołano tez wiceprezesów. Wśród nich są Jacek Drozd, Grzegorz Krystek oraz Dariusz Marzec. Drozd został wiceprezesem ds. Korporacyjnych, Krystek - ds. operacyjnych i handlu, a Marzec - ds. rozwoju. Z naszych informacji wynika, że na razie nie powołano wiceprezesa ds. finansowych.

Jak pisaliśmy wcześniej kandydatów na głównozarządzajacego PGE było nie więcej niż pięciu. -. Obok Woszczyka o ten fotel ubiega się podobno także obecny p.o. prezesa grupy – Piotr Szymanek, który złożył także aplikację na stanowisko wiceprezesa ds. korporacyjnych.

Lista chętnych na wiceprezesów jest znacznie dłuższa, bo w konkursie udział bierze w sumie kilkadziesiąt osób. Wśród nich są m.in. menedżerowie zależnej spółki – PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – m.in. wiceprezes ds. wytwarzania Waldemar Szulc czy Tadeusz Witos, wiceprezes ds. rozwoju, a także Grzegorz Onichimowski, były prezes Towarowej Giełdy Energii, dziś związany ze spółką zależną GPW, oraz Paweł Skowroński, zasiadający już kiedyś we władzach PGE. Z naszych informacji wynika, że na wiceprezesa ds. rozwoju startuje m.in. Henryk Borecki ze spółki Energokonsulting.

Wszystkie nazwiska należą więc do osób od dawna związanych z sektorem energetycznym. Nic więc dziwnego, że rada nadzorcza ma ciężki orzech do zgryzienia. Do rozdania jest pięć stanowisk. Oprócz fotela szefa PGE gra toczy się o wiceprezesów ds. finansowych, ds. korporacyjnych, ds. operacyjnych i handlu oraz ds. rozwoju.