Rezygnację ze stanowiska prezesa po prawie dwóch latach sprawowania tej funkcji złożył Bogdan Pilch. Wcześniej stanowisko wiceprezesa stracił Józef Folick. Co ciekawe pełnił tę funkcję zaledwie kilka tygodni – od 23 grudnia ub.r. do 2 lutego br., czyli dostał fotel w dniu wyboru obecnego prezesa grupy PGE – Marka Woszczyka.

Obecnie obowiązki prezesa PGE EO pełni dotychczasowy wiceszef Maciej Górski. Obok niego w zarządzie zasiada Norbert Sadek.

Bogdan Pilch, zanim objął funkcję prezesa PGE Energia Odnawialna, był dyrektorem ds. rozwoju biznesu w GDF SUEZ Energia Polska i zasiadał w zarządzie tej firmy. Wcześniej latach 1998-2000 pracował jako dyrektor ds. rozwoju rynku gazu w Polsce w Statoil Polska. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki AGH w Krakowie i ukończył też studia MBA w Poznaniu. PGE Energia Odnawialna S.A., która powstała w 1993 roku funkcjonowała jako Elektrownie Szczytowo-Pompowe S.A, ale po restrukturyzacji PGE i decyzji o połączeniu w jedną grupę wszystkich aktywów związanych z OZE przyjęła nową nazwę.

PGE Energia Odnawialna zarządza elektrowniami wodnymi i farmami wiatrowymi. Łączna moc zainstalowana tych elektrowni wynosi ponad 1,7 tys. MW. Tym samym spółka ma znaczący udział w rynku wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych w kraju. Biuro Prasowe PGE nie komentuje informacji rezygnacji prezesa PGE Energia Odnawialna.