Reklama

Orlen szuka wykonawcy modernizacji elektrociepłowni w Trzebini

Na przełomie 2015 i 2016 r. planowane jest zawarcie kontraktu na przebudowę i modernizację elektrociepłowni w Trzebini (Małopolskie), należącej do Orlen Południe, spółki z grupy PKN Orlen. Trwa już proces wyboru wykonawcy inwestycji.

Publikacja: 31.10.2015 11:49

Orlen szuka wykonawcy modernizacji elektrociepłowni w Trzebini

Foto: 123rf.com

Moc elektryczna po przebudowie elektrociepłowni wynosić będzie ok. 15 MWe, a jej moc cieplna po modernizacji osiągnie ok. 70 – poinformowało biuro prasowe PKN Orlen, odpowiadając na pytania PAP, dotyczące przedsięwzięcia. „Projekt ma kluczowe znaczenie dla grupy Orlen Południe w kontekście zabezpieczenia dostaw ciepła procesowego i możliwości rozwojowych zakładu w Trzebini" – podkreślił płocki koncern.

PKN Orlen podał, iż w ramach planowanej inwestycji „obecnie trwa proces zakupowy, który jest na etapie wyboru oferenta do negocjacji na wyłączność". „Spodziewamy się zawarcia kontraktu ma przełomie 2015 i 2016 r. Okres realizacji będzie natomiast zależny od wybranej oferty, jednak zgodnie z wymaganiami nie powinien być dłuższy niż 28 miesięcy" – zapowiedziała spółka.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Energetyka
Nowy sojusz energetyczny w rządzie? Apel o zwiększenie kompetencji resortu energii
Energetyka
Bloki gazowe i magazyny energii gwarancją stabilności systemu
Energetyka
Ile będą kosztować osłony chroniące przed podwyżkami cen ciepła? Minister podaje szacunki
Energetyka
Nowoczesna energetyka potrzebuje inteligentnych sieci dystrybucyjnych
Energetyka
Strategie spółek pozwolą zarobić, ale nie wszędzie
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama