Dziś minister skarbu państwa powołał Piotra Woźniaka do składu rady nadzorczej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Według RMF FM w kolejnym ruchu ma zostać on prezesem spółki. Taki przynajmniej scenariusz ma mieć na dziś minister skarbu. Na czele PGNiG prawdopodobnie stanie jeszcze w tym roku.

Na 29 grudnia w PGNiG zwołano nadzwyczajne walne zgromadzenie, które dokona kolejnych zmian w radzie nadzorczej. Zapewne dopiero wówczas będzie możliwe powołanie nowego prezesa.

Piotr Woźniak od października 2005 r. do listopada 2007 był ministrem gospodarki, a od grudnia 2011 do grudnia 2013 r. wiceministrem środowiska oraz głównym geologiem kraju. Wcześniej, bo w latach 2000 - 2002 zajmował stanowisko wiceprezesa ds. handlu i restrukturyzacji PGNiG. Następnie do 2005 r. prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa gospodarczego. W latach 2002-2005 pełnił funkcję radnego miasta stołecznego Warszawy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Wożniak na stanowisku prezesa PGNiG zastąpi Mariusza Zawiszę, który stoi na czele spółki od grudnia 2013 r. Zawisza od stycznia 2010 r. był szefem PGE Dystrybucja. Wcześniej stanowiska kierownicze zajmował m.in. w Lubelskich Zakładach Przemysłu Skórzanego Protektor i Lubelskich Zakładach Energetycznych Lubzel.