Reklama

Łatwiej zmienimy sprzedawcę prądu

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na utworzenie Centralnego Systemu Wymiany Informacji. Powstanie do połowy przyszłego roku.

Publikacja: 09.06.2016 21:00

Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik

Przedsiębiorstwo utworzone przez pięciu operatorów systemów dystrybucyjnych (Enea Operator, Energa Operator, PGE Dystrybucja, RWE Stoen Operator, Tauron Dystrybucja) ma się zajmować utrzymaniem i rozwojem systemu, który będzie swojego rodzaju hubem informatycznym.

Ma on umożliwić szybką wymianę danych oraz informacji o klientach na detalicznym rynku energii elektrycznej między dystrybutorami, sprzedawcami oraz podmiotami odpowiedzialnymi za bilansowanie. Zdaniem prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Macieja Bandy pozwoli to nie tylko na skrócenie procesu zmiany sprzedawcy, ale także na wejście w fazę końcową budowy rynku energii dla klientów detalicznych.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Energetyka
Premier powołał na stanowisko nową prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Energetyka
Nowy sojusz energetyczny w rządzie? Apel o zwiększenie kompetencji resortu energii
Energetyka
Bloki gazowe i magazyny energii gwarancją stabilności systemu
Energetyka
Ile będą kosztować osłony chroniące przed podwyżkami cen ciepła? Minister podaje szacunki
Energetyka
Nowoczesna energetyka potrzebuje inteligentnych sieci dystrybucyjnych
Reklama
Reklama