::"Puls Biznesu": PZU sprzedał PGE megapolisę. Po dwóch kopalniach — LW Bogdance i Polskiej Grupie Górniczej — towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych z przytupem weszło na rynek energetyczny. Sprzedało megapolisę Polskiej Grupie Energetycznej (PGE). Przez trzy najbliższe lata będzie ubezpieczało pięć elektrowni, stanowiących trzon biznesu koncernu: Bełchatów, Turów i Dolną Odrę. Emil Wojtowicz, wiceprezes ds. finansowych PGE, tłumaczy, że koncern zdecydował się skorzystać z oferty TUW PZUW, bo przetarg, który ogłosił na ubezpieczenie tych elektrowni, zakończył się fiaskiem. (wydanie płatne)

::"Parkiet": PGE, Energa: Będą kolejne odpisy, ale mniejsze. Już dwie spółki energetyczne z GPW zdecydowały się na przeszacowanie wartości farm wiatrowych na lądzie. Chodzi o Polską Grupę Energetyczną i Energę, które odpiszą odpowiednio 0,8 mld zł i 247 mln zł, co będzie widoczne w wynikach półrocza. (wydanie płatne)

::"Parkiet": Grupa Lotos kupiła ropę naftową w Iranie. W połowie sierpnia Grupa Lotos otrzyma pierwszą dostawę irańskiej ropy, odkąd zniesiono sankcje wobec Teheranu. Na pokładzie tankowca „Atlantas" znajdują się 2 mln baryłek tego surowca, co wystarczy na dziesięciodniową produkcję gdańskiej rafinerii przy pełnym wykorzystaniu posiadanych mocy. (wydanie płatne)