W 2016 r. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przeznaczyło na działania inwestycyjne 1,1 mld zł. Kwota ta była porównywalna z podobnymi wydatkami w latach poprzednich. Teraz jednak - jak pisze "Nasz Dziennik" - nasz gazowy potentat zamierza rozszerzyć swój portfel inwestycyjny aż do 1,7 mld zł.

Gazownicy będą swoje inwestycje kierować głównie na rozwój sieci dystrybucji gazu, istotne będzie też zwiększanie produkcji ciepła i prądu, nie zabraknie również działań zmierzających ku zwiększeniu wydobycia gazu i ropy z polskich i norweskich złóż.

Dystrybucja gazu zapewnia PGNiG najwyższe zyski, które w ubiegłym roku wyniosły ponad 1,6 mld zł. Jak pisze dziennik, to o prawie 200 mln zł więcej niż w 2015 r., przy czym cały zysk PGNiG w 2016 r. wyniósł ponad 3,3 mld zł.

Tak duże dochody były możliwe dzięki temu, że spółka sprzedała odbiorcom przemysłowym i indywidualnym 10,9 mld m sześc. gazu, czyli o 1,1 mld m sześc. więcej niż w 2015 r. Było to możliwe m.in. dzięki rozbudowie sieci gazowej o ponad 2 tys. km i wykonaniu 55 tys. nowych przyłączy - informuje "Nasz Dziennik".